Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 44

(Kászonyi András, tótváradi): Magyar országból tett velentzei útazás, közre botsáttatott az útazótól. Pozsonyban és Pesten, 1797. Landerer. 101+(5)p. A címlapon rézmetszetű vignettával. Nagyon ritka. Korhű modern papírkötésben, a címlap javítva, elcsúszott számozással (76 után 79. oldal következik.)
19000.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,90
281,25
19

Adalékok Zemplén-vármegye történetéhez. 1895. I. évf. 1-2. sz. + 1896 II. évf. 1-11. sz. [Egy kötetben.]; X. évf. 1-11 sz.; XI. évf. 1-11 sz.; XII. évf. 1-11 sz.; XIII. évf. 1-11 sz.; XIV. évf. 1-11. sz.; XV. évf. 1-11. sz.; XVI. évf. 1-12. sz.; XVII. évf. 1-12 sz.; XVIII. évf. 1-12. sz.; XIX. évf. 1-4. sz. Havi folyóirat. Szerk.: Dongó Gyárfás Géza. Teljes évfolyamok összesen 11 kötetbe kötve. Sátoralja-Ujhely, 1896-1904-1913., "Zemplén" Könyvnyomtató Intézetéből, 4+96;+352+XL p.; 4+XXVIII+352 p.; 4+XIX+1+300+60 p.; 4+XXIV+356 p.+ 1 t.; + 4 t.; XV+1+368 p.; XVI+372 p.; XVIII+6+355+1 p.; XVI+368 p.+1 t.; XVIII+368 p.+1 t.; XV+1+368 p.+1 t.; XIV+370 p. Átkötött félvászon-kötés, az első kötet borítója kopott és egy lap sérült, kijár (I. évf., 31/32.), valamint az I. kötetben az I. évf. címlapja lyukas, néhány lapon szakadás, a kötetekben minimális bejelöléssel és aláhúzással. Ritka!
19001.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
271,00
312,50

Szendrei János: Miskolcz város története és egyetemes helyirata I-V. köt.   I. köt.: Miskolcz város helyirata, természeti viszonyainak leírása és őstörténelme.;  II. köt.: Miskolcz város története 1000-1800.;  III.köt.: Oklevéltár Miskolcz város történetéhez 1225-1843.; IV-V. köt.: Miskolcz város története 1800-1910.;  Miskolcz, 1886-1911., Miskolcz Város Közönsége,[Forster Rezső-Klein és Ludvig-Stephaneum -ny.], 1 (címkép) t. + 435+1 p. + 2 (fekete-fehér képtáblák) t. + 3 (térképek: ebből 2 kihajtható, amiből az egyik színes, kihajtható, litografált térkép, valamint a 3. térkép kétlapos) t.; 12+733+3 p.+5 (képtáblák, közte 1 színes) t.; VII+1+602 p.;  8+938+2 p.+ 8 (4 kihajtható, 1 színes tábla hiányzik) t.; VIII + 699 p. + 1 t.;  Átkötött modern félműbőr-kötés, az eredeti papírborítók felhasználásával, az I. kötetben az 1. kihajtható térkép sérült, kijár, a 2. kihajtható térkép a szélén szakadt, a IV. kötetből 1 színes tábla hiányzik, a kötetekben néhány felvágatlan lappal, igényesen átkötött borítóban és összeségében jó állapotban.
19002.

Szendrei János: Miskolcz város története és egyetemes helyirata I-V. köt.

I. köt.: Miskolcz város helyirata, természeti viszonyainak leírása és őstörténelme.;
II. köt.: Miskolcz város története 1000-1800.;
III.köt.: Oklevéltár Miskolcz város történetéhez 1225-1843.;
IV-V. köt.: Miskolcz város története 1800-1910.;

Miskolcz, 1886-1911., Miskolcz Város Közönsége,[Forster Rezső-Klein és Ludvig-Stephaneum -ny.],
1 (címkép) t. + 435+1 p. + 2 (fekete-fehér képtáblák) t. + 3 (térképek: ebből 2 kihajtható, amiből az egyik színes, kihajtható, litografált térkép, valamint a 3. térkép kétlapos) t.;
12+733+3 p.+5 (képtáblák, közte 1 színes) t.;
VII+1+602 p.;
8+938+2 p.+ 8 (4 kihajtható, 1 színes tábla hiányzik) t.;
VIII + 699 p. + 1 t.;

Átkötött modern félműbőr-kötés, az eredeti papírborítók felhasználásával, az I. kötetben az 1. kihajtható térkép sérült, kijár, a 2. kihajtható térkép a szélén szakadt, a IV. kötetből 1 színes tábla hiányzik, a kötetekben néhány felvágatlan lappal, igényesen átkötött borítóban és összeségében jó állapotban.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25

Miskolc története I-IV. köt. [Összesen 6 könyv.] Főszerk.: Dobrossy István.  I. köt.: Draskóczy István - Gyulai Éva - Kubinyi András - Ringer Árpád -Tóth Péter: Miskolc története I. köt.: A kezdetektől 1526-ig. Szerk.: Tóth Péter közreműködésével Kubinyi András. Az egyik szerkesztő, Tóth Péter által DEDIKÁLT példány. ;  II. köt.: Balogh Judit - Bán Péter - Bessenyei József - Gyulai Éva - Nagy Magdolna - Szakály Ferenc -Tóth Péter: Miskolc története II. köt.: 1526-tól 1702-ig. Szerk.: Tóth Péter közreműködésével Szakály Ferenc. A szerkesztő, Szakály Ferenc (1942-1999) történész által DEDIKÁLT példány.;  III. köt:: Barsi János - Dienes Dénes - Dobrossy István et alii: Miskolc története III/1-/2. köt.: 1702-1847-ig. Szerk.: Faragó Tamás.;  Csiffáry Gergely - Csiki Tamás - Deák Gábor - Dobrossy István et alii: Miskolc története IV/1-2. köt.: 1848-tól 1918-ig. Szerk.: Veres László. ;  Miskolc, 1996-2003, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Herman Ottó Múzeum. Kiadói műbőr sorozatkötésben, a borítókon Miskolc címerével, szép állapotban. 5 kötetben [8 könyvben] teljes! De így is ritka és az első két kötet a szerkesztő által dedikált példányok!
19003.

Miskolc története I-IV. köt. [Összesen 6 könyv.] Főszerk.: Dobrossy István.

I. köt.: Draskóczy István - Gyulai Éva - Kubinyi András - Ringer Árpád -Tóth Péter: Miskolc története I. köt.: A kezdetektől 1526-ig. Szerk.: Tóth Péter közreműködésével Kubinyi András. Az egyik szerkesztő, Tóth Péter által DEDIKÁLT példány. ;

II. köt.: Balogh Judit - Bán Péter - Bessenyei József - Gyulai Éva - Nagy Magdolna - Szakály Ferenc -Tóth Péter: Miskolc története II. köt.: 1526-tól 1702-ig. Szerk.: Tóth Péter közreműködésével Szakály Ferenc. A szerkesztő, Szakály Ferenc (1942-1999) történész által DEDIKÁLT példány.;

III. köt:: Barsi János - Dienes Dénes - Dobrossy István et alii: Miskolc története III/1-/2. köt.: 1702-1847-ig. Szerk.: Faragó Tamás.;

Csiffáry Gergely - Csiki Tamás - Deák Gábor - Dobrossy István et alii: Miskolc története IV/1-2. köt.: 1848-tól 1918-ig. Szerk.: Veres László. ;

Miskolc, 1996-2003, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Herman Ottó Múzeum. Kiadói műbőr sorozatkötésben, a borítókon Miskolc címerével, szép állapotban. 5 kötetben [8 könyvben] teljes! De így is ritka és az első két kötet a szerkesztő által dedikált példányok!

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,88
87,50

19004.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
271,00
312,50

19005.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Karl Kolbenheyer: Die Hohe Tatra. Unter Mitwirkung mehrerer einheimischer Kenner und Freunde der Tatra von - -, k. k. Professor. Teschen, 1878, Karl Prochaska, 8+149 p.+ 1 (A Magas Tátraés határos előalpesei térképe. A Magyarországi Kárpátegylet" megbízásából a cs. és kir. vezénykar eredeti felvétele nyomán rajzolta és mások valamint saját leghitelesebb magasságméréseivel ellátta: Kolbenheyer Károly tanár. Karte der Hohen Tatra mit den nächsten Voralpen. ... Késmárk, 1876, "Magyarországi Kárpátegylet", (Bielitz, Eduard Klimek's Litographische Anstalt), 1:100,000, magyar és német nyelvű térkép, litográfia, javított, a szélén szakadt, sérült, 38x55 cm) t. Benne egy kijáró panorámaképpel, ami feltehetőleg nem a kiadvány része! Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19006.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00
9

Kolbenheyer Károly - Kovács Pál: A Magas Tátra. A magyar Kárpát-egylet megbízásából szerkesztették - -. Teschen, 1883., Prochaska Károly, 1 (kihatjható térkép) t. + 4+162+16 p.+12 (képtáblák) t. + 2 (kihajtható panorámaképek) t. + 3 (kihatjható térképek) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé laza fűzéssel, a borítón kis kopásnyomokkal, 3 képtábla kijár, a térképeken szakadással.
19007.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00

Szontagh Miklós: Tátrakalauz. Utmutató a Magas Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. A Magyarországi Kárpátegyesület közreműködésével szerzette Dr. - - kir. tanácsos. A Kassa-Oderbergi vasut támogatásával kiadja - -. Bp.,[1896],Singer és Wolfner, (Budapesti Hírlap-ny.), IV+216 p.+6 sztl. lev. + 1 (kihajtható panorámakép, a szélén kis szakadásokkal) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Kiss Valdemár-kötés, kissé kopott, kissé foltos lapokkal, két lap laza, kissé kijár. A címleírás 3 térképet említ, de ebben a példányból hiányoznak. Ritka első kiadás!
19008.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Horvát István: Pest szabad királyi városnak régi Ofen német nevéről. Értekezik Horvát István a' Pesti Fő Iskolánál praesidialis actuárius, és az ország birói hivatal secretáriusa. Pesten, 1810, Trattner Mátyás betűivel. 63p. A szerző Horvát István (1784-1846) történész, egyetemi tanár, nyelvész a kor egyik leg termékenyebb történetíró Révai Miklós tanítványa, Kazinczy pesti triászának tagja Több esetben bekapcsolódott a korszak történeti és nyelvészeti vitáiba. Része volt a Tudományos Gyűjtemény és az Auróra alapításában. 1815-ben az országos könyvtár (a későbbi OSZK) őrévé, 1823-ban a pesti egyetem oklevél-, nemzetség-, pecsét- és címertudomány tanárává nevezték ki. 1833-37-ig a Tudományos Gyűjtemény szerkesztője, 1837-43-ig a Nemzeti Múzeum igazgatója volt. Korabeli egészvászon kötésben , szép példány.
19009.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Möller István: A vajda-hunyadi vár építési korai. Bp., 1913, Franklin. Félvászon kötés, ex librisszel, benne egy plusz rajzzal a vár átépítés előtti időszakából, szép állapotban.
19010.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Gönczi Ferenc: Göcsej s kapcsolatosan Hetés vidékének és népének összevontabb ismertetése. A szerző, Gönczi Ferenc (1861-1948) néprajzkutató által DEDIKÁLT, dátumozott (Kaposvár, 1927. dec. 28.) példány! Kaposvár, 1914., Szabó Lipót-ny.,689 p. + 2 (színes) t. Rendkívül gazdag szövegközti képanyaggal. Átkötött modern aranyozott, zöld egészbársony-kötés, néhány restaurált lappal, bekötött papírborítókkal, jó állapotban.
19011.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft