Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 44

Pásztor József: A Mátra. Szerk.: - -. A történeti és természeti nevezetességek ismertetése. Bp., 1929, Apostol Nyomda, 300 p. +1 (kihajtható térkép) t. + 1 t. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel,kissé kopott borítóval.
19024.

Pásztor József: A Mátra. Szerk.: - -. A történeti és természeti nevezetességek ismertetése. Bp.,
1929, Apostol Nyomda, 300 p. +1 (kihajtható térkép) t. + 1 t. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel,kissé kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Thirring Gusztáv: Felső Dunántúl. Csányi Károly, Graf Samu, Dr. Heimler Károly és Dr. Székely Jenő írta és szerk. Dr. - -. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes Magyar Utikalauzok 6. Bp., 1933., Turistaság és Alpinizmus, 296 p.+11 (térképek, köztük 8 kihajtható) t. Átkötött félvászon-kötés, bekötött kiadói papírborítókkal.
19025.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Budai hegyek részletes kalauza. Szerk.: Dr. Vigyázó János. Átdolgozta Dr. Strömpl Gábor. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes Magyar Utikalauzok 1. Bp., 1934., Turistaság és Alpinizmus, 1 t.+135+3 p.+2 t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. 3. kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a gerincen javításnyomokkal.
19026.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

A Pilis-Visegrádi hegység részletes kalauza. Szerk.: Dr. Thirring Gusztáv. Dr. Thirring - Dr. Vigyázó: Részletes Magyar Utikalauzok 2. Bp., 1929., Turistaság és Alpinizmus, 1 t.+176 p.+ 3 (térképek, az egyik kihajtható (rajta kis szakadással), 2 várostérkép (Szentendre, Esztergom)) t. + 1 (kihajtható panorámakép) t. 1. kiadás. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással, a gerincen kis sérüléssel.
19027.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Dr. Pálfy-Budinszky Endre és Hergár Viktor: Szeged városépítési problémái. DEDIKÁLT! Szeged, 1934, Prometheus. 215p. Kiadói foltos papírkötés, kopottas állapotban.
19028.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Riedl Frigyes: Magyarok Rómában. Bp., 1930., Magyar Bibliophil Társaság,(Gyoma, Kner-ny.), 103+2 p. A kötetben Fáy Dezső 23 szövegközti fametszetével. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott. Számozott (181./500) példány.
19029.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Dr. Vámossy Zoltán - Dr. Lenkei V. Dani - Dr. Schulhof Vilmos: A Magyar Szent Korona Országainak Balneológiai Egyesületébe tartozó fürdők és források képes ismertetése. Bp.,[1913], Pátria, VIII+186+6 (reklámok)+ IV p + 1 (kihajtható térképek) t. Egészoldalas és szövegközti képekkel. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19030.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Captain Marryat: Narrative of the Travels and Adventures of Monsieur Violet, in California, Sonora and Western Texas. Lipcse, 1843, Bernh. Tauchnitz. Jun. 384 p. Angol nyelven. Egy kihajtható térkép melléklettel. Későbbi átkötött, aranyozott cím feliratos gerincű egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, előzéklapon Grf. Hunyady Könyvtár Alsó-Pél bélyegzéssel, kissé foxing foltos lapokkal.
19031.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10

Hankó Vilmos: Az erdélyrészi fürdők és ásványvizek leirása. A szerző, kemhényi Hankó Vilmos (1854-1923) vegyész, filozófiadoktor által Deési Daday Jenő (1855-1920) zoológus, hidrobiológus DEDIKÁLT példány. Kolozsvár, 1891., Erdélyrészi Kárpát Egyesület,(Közművelődés ny.), 224+4 p. Fekete-Fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Átkötött modern félvászon-kötésben.
19032.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11

Tirts Rezső - Szentgyörgyi Ede - Abai Ottó: Selmeczbányai kalauz. Tekintettel a város történetére, nevezetességeire és vidéki leirására. Szerk.: - -. Selmeczbánya, 1898., Joerges Ágost özvegye és fia, 64+16 (korabeli reklámok) p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, a borítón bejegyzéssel. Ritka!
19033.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
22

Taxner László Árpád: A Budapest Székesfővárosi V. kerület Lipót-téri elemi népiskola története vonatkossal Pest városa, majd Budapest Székesfőváros elemi oktatásügyének általános története és fejlődésére 1847-től 1902-ig. Bp., 1903, (Krausz és Kalmár-ny.), 189+3 p.+ 1 sztl. lev. Lipót-tér = ma Szent István tér (13-14.), Hild József tervezte épület, de már nem működik benne az iskola. Átkötött félvászon-kötések, bekötött eredeti papírborítókkal, rajta "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel, jó állapotban.
19034.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Bihari György: Apáink hagyatéka. DEDIKÁLT! Szerk., utószó: Rideg István. Karcag, 2015, Barbaricum Könyvműhely. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 150 példányban.
19035.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft