https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Szobrok, kisplasztikák, plakettek

Tételek száma: 114

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Johannes Gotz (1865-1934): Női akt. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, m: 20 cm
1
14211.

Johannes Gotz (1865-1934): Női akt. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, m: 20 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
EUR
,
75,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
24 000 Ft
24 000 28 000 32 000
Horetzky (1969-): Antropomorf akasztó Széth fejjel. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 17x10 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (b. 1969): Anthropomorphic wall hook with Seth head. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 17 × 10 cm. Provenance: from the artists own collection.
1
14212.

Horetzky (1969-): Antropomorf akasztó Széth fejjel. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 17x10 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (b. 1969): Anthropomorphic wall hook with Seth head. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 17 × 10 cm. Provenance: from the artists own collection.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
EUR
,
81,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
26 000 Ft
26 000 30 000 36 000
Petrovits István (1945): Sütő András. Bronz kisplasztika. Jelzett 23x23 cm
1
14213.

Petrovits István (1945): Sütő András. Bronz kisplasztika. Jelzett 23x23 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
EUR
,
125,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
40 000 Ft
40 000 48 000 55 000
Hunyadi László (1933): Tamási Áron. Bronz kisplasztika. Jelzett 26x20 cm
1
14214.

Hunyadi László (1933): Tamási Áron. Bronz kisplasztika. Jelzett 26x20 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
EUR
,
125,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
40 000 Ft
40 000 48 000 55 000
Horetzky (1969-): Sárkány. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 15,5x11 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (1969-): Dragon. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 15,5x11 cm. Provenance: from the artist's own collection.
1
14215.

Horetzky (1969-): Sárkány. Patinázott bronz, cca 2000, jelzés nélkül, 15,5x11 cm. Proveniencia: az alkotó tulajdonából. /// Horetzky (1969-): Dragon. Patinated bronze, c. 2000, unsigned, 15,5x11 cm. Provenance: from the artist's own collection.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
65 000 Ft
176,15
EUR
,
203,13
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
65 000 Ft
65 000 75 000 90 000
Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
1
14216.

Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. / It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
48 000 Ft
130,08
EUR
,
150,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
48 000 Ft
48 000 55 000 65 000
Veronese Design Sárkányölő Szent György. Bronz bevonatú gyanta, jelzett, m: 26,5 cm
1
14217.

Veronese Design Sárkányölő Szent György. Bronz bevonatú gyanta, jelzett, m: 26,5 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
EUR
,
43,75
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
14 000 Ft
14 000 16 000 19 000
Kótai József (1940-): IV. László Sopron kapujában. 2003, patinázott bronz, egyedi munka, 8x8 cm /// Proveniencia: az alkotó validálta.
1
14218.

Kótai József (1940-): IV. László Sopron kapujában. 2003, patinázott bronz, egyedi munka, 8x8 cm /// Proveniencia: az alkotó validálta.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
180 000 Ft
487,80
EUR
,
562,50
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
180 000 Ft
180 000 200 000 240 000
Dante mellszobra, márvány talapzaton, m: 19 cm
1
14219.

Dante mellszobra, márvány talapzaton, m: 19 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
EUR
,
46,88
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Rápolthy Lajos (1880 -1954): Halárus. 1925. Festett gipsz, jelzett, kis sérüléssel, m: 33 cm
1
14220.

Rápolthy Lajos (1880 -1954): Halárus. 1925. Festett gipsz, jelzett, kis sérüléssel, m: 33 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
EUR
,
68,75
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
Tarasz Sevcsenko szobra, műanyag, talapzatától elvált, cca 30x23 cm
1
14221.

Tarasz Sevcsenko szobra, műanyag, talapzatától elvált, cca 30x23 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05
EUR
,
8,13
USD
Ajánlatok száma:
6
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Borozó - faragott fa szobor, m: 22,5 cm
1
14222.

Borozó - faragott fa szobor, m: 22,5 cm

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz