Schuchhardt, [Karl] Károly: Schliemann ásatásai Trója, Tiryns, Mykéne, Orchomenos és Ithakában. Ford.: Öreg János. Bp., 1892, MTA, 1 t.+ VIII+464 p.+ VII (térképek) t.+ 1 t. Egyetlen magyar kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, a lapok egy részén kis foltokkal, a kihajtható táblákon kisebb szakadásokkal.