Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Bp., 1886, Franklin-Társulat, XV+[1]+472 p. Második, javított kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval, helyenként minimális lapszéli ázásnyomokkal. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.