A Magyar Nemzet Története I. köt.: Magyarország a királyság megalapításáig. Szerk.: Szilágyi Sándor. Vaszary Kolos bevetésével. Írták: Fröhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Nagy Géza, Marczali Henrik. Bp., 1895, Athenaeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Bekötött eredeti elülső papírborítóval. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, laza, kissé sérült kötéssel.