Licitálható
22598.
Könyvek: Történelem
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 Ft
Maspero, Gaston:
Égypte. (Histoire générale de l'art.)
Paris, [1911]. Librairie Hachette (Imprimerie Crété, Corbeil). 1 t. (színes címkép) + XII + 326 + [2] p. + 3 t. (színes). Első kiadás.
Gaston Maspero (1846-1916) francia egyiptológus, régész, múzeumigazgató. Az Oszmán Birodalom fennhatósága alá tartozó Egyiptom 1879. évi végzetes eladósodása során angol-francia gyámság alá került: az ország gazdasági irányítása angol, kulturális vezetése francia felügyelet alá. A frissen Egyiptomba érkező, ásatásait megkezdő párizsi professzor, Gaston Maspero hamarosan átvette a kairói Bulaq Múzeum és az egyiptomi Nemzeti Régészeti Intézet vezetését. Korszaka az egyiptomi ásatások aranykorának számít, melynek során a kincsfeltárásokkal párhuzamosan számos tudományos kérdésre is válasz született. Jóllehet Gaston Maspero elsődlegesen az ásatások nemzetközi felügyeletével foglalkozott, jónéhány expedícióban maga is részt vett, az egyik piramis kamrarendszerében levő halotti szövegeket ő ismertette meg a nemzetközi nyilvánossággal. Szövegközti régészeti felvételekkel és ásatási alaprajzokkal rendkívül gazdagon illusztrált monográfiája népszerű bevezetés az egyiptológia korabeli eredményeibe. Példányunk az első kiadás utánnyomásából származik, az első kiadással egy időben a munka megjelent német, amerikai, angol, spanyol és olasz kiadásban is.
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kiadásban. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |