Licitálható
22597.
Könyvek: Történelem
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 Ft
Bevilaqua Borsody Béla:
Német maszlag I. Othotól Adolf Hitlerig 972-1945.
Budapest, 1945. Magyar Téka (Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt.) 168 p. Egyetlen kiadás.
Bevilaqua Borsody Béla (1885-1952) művelődéstörténész, helytörténész, muzeológus markáns koncepcióval megírt tanulmánya a Kárpát-medence birtoklása iránti német geopolitikai törekvések történeteként dolgozza fel Közép-Európa históriáját. A szenvedélyes hangon megírt vádirat a magyarok szenvedéstörténetének emlékezetes variánsa.
Az első előzéken Ex libris.
Poss.: Dr. Ráth István. [Ráth-Végh István (1870-1959) jogász, író, művelődéstörténész.]
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |