Könyvek: Technika

Tételek száma: 93

VEB Filmfabrik AGFA Wolfen. Veröffentlichungen der Wissenschaftlichen Photo-Laboratorien AGFA. Band VIII. Leipzig, 1954, S. Hirzel, VII+[1]+301+[1] p.+ 4 t. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
24184.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Fekete Iván - Menyhárt József: A légtechnika elméleti alapjai. Bp., 1975, Műszaki Könyvkiadó, 217+[3] p.+ 3 melléklet. Kiadói nyl-kötés, kissé sérült gerinccel, helyenként lapszéli ázásnyomokkal. Megjelent 3000 példányban.
24185.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
3 db elektroncsövekről szóló, német nyelvű könyv: Barkhausen, [Heinrich]: Elektronen-Röhren. 1-2. Band. Leipzig, 1924-1925, S. Hirzel, VI+140 p.; VI+118 p. Kiadói papírkötés, a 2. kötet kissé sérült borítóval. + Möller, Hans Georg: Die Elektronenröhren und ihre technischen Anwendungen. Sammlung Vieweg Heft 49. Braunschweig, 1922, Friedr. Vieweg &amp; Sohn, XV+[1]+200 p. Kiadói papírkötés, sérült, az elülső borító és az első 8 lap különvált a fűzéstől.
24186.

3 db elektroncsövekről szóló, német nyelvű könyv: Barkhausen, [Heinrich]: Elektronen-Röhren. 1-2. Band. Leipzig, 1924-1925, S. Hirzel, VI+140 p.; VI+118 p. Kiadói papírkötés, a 2. kötet kissé sérült borítóval. + Möller, Hans Georg: Die Elektronenröhren und ihre technischen Anwendungen. Sammlung Vieweg Heft 49. Braunschweig, 1922, Friedr. Vieweg & Sohn, XV+[1]+200 p. Kiadói papírkötés, sérült, az elülső borító és az első 8 lap különvált a fűzéstől.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Arnold Roth: Hochspannungstechnik. Berlin, 1927, Julius Springer, VIII+534+2 p.+ 3 t. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált.  Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.
24187.

Arnold Roth: Hochspannungstechnik. Berlin, 1927, Julius Springer, VIII+534+2 p.+ 3 t. Fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált.
Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Csáki Frigyes (1921-1977) villamosmérnök, egyetemi tanár 2 db dedikált különnyomata: Influence of Series Capacitors on the Operation of Synchronous Machines.; Influence of Series Capacitors on the Operation of Synchronous Machines (Continued). Synchronizing and Damping Torques. Acta Technica. A Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Tudományok Osztályának közleményei. Bp., 1955-1956, MTA, [49]-84 p.; [457]-476 p. Kiadói papírkötés.
24188.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Linker, P. B. Arthur: Praktische Elektrizitätslehre. Auf der Grundlage der Elektronentheorie dargestellt von - - . A szerző által dedikált példány! Hagen, 1921, Otto Hammerschmidt, XII+199+[1] p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos gerinccel.
24189.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
K. Hartmann - J. O. Knoke: Die Pumpen. Berechnung und Ausführung der für die Förderung von Flüssigkeiten gebräuchlichen Maschinen. Von - - und - -. Dritte, neu bearbeitete Auflage. von H. Berg. Berlin, 1906., Julius Springer, XI+1+636 p.+2 t. + XIV t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal.  Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével, dátumozva. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.
24190.

K. Hartmann - J. O. Knoke: Die Pumpen. Berechnung und Ausführung der für die Förderung von Flüssigkeiten gebräuchlichen Maschinen. Von - - und - -. Dritte, neu bearbeitete Auflage. von H. Berg. Berlin, 1906., Julius Springer, XI+1+636 p.+2 t. + XIV t. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal.
Karsa Béla (1891-1982) későbbi villamos, gépészmérnök, egyetemi tanár névbejegyzésével, dátumozva. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Dr. Vidéky Emil: Gépipari ábrázoló mértan. Bp., 1923, Németh József Technikai Könyvkiadó. Újrakötött félvászon kötés
24191.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Laklia Tibor: A nárciszmező kincse. A Görgeteg-Babócsa földgázmező első ötven évének története 1954-2004. Magyar Olajipari Múzeum Közleményei 34. A szerző, Laklia Tibor (1928-2019) vegyészmérnök által Zsengellér István (1931-2022) vegyészmérnök, 1975 és 1980 között nehézipari miniszter-helyettes, az Országos Kőolaj- és Gázipari Tröszt vezérigazgatója részére dedikált példány! Babócsa-Bp.-Zalaegerszeg, 2008, Magyar Olajipari Múzeum, 144 p. Kiadói papírkötés.
24192.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Bucksath, W.: Elektrische Stoßprüfung von Porzellan-Isolatoren. Mitteilungen der Porzellanfabrik Ph. Rosenthal &amp; Co. A.-G. Heft 2. Berlin, 1924, Julius Springer, [2]+86 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
24193.

Bucksath, W.: Elektrische Stoßprüfung von Porzellan-Isolatoren. Mitteilungen der Porzellanfabrik Ph. Rosenthal & Co. A.-G. Heft 2. Berlin, 1924, Julius Springer, [2]+86 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Langbein, [Rudolf] - Werkmeister, G.: Elektrische Messgeräte. Genauigkeit und Einflussgrössen. Technisch-physikalische Monographien Band 2. Leipzig, 1943, Akademische Verlagsgesellschaft Becker &amp; Erler, XII+226+[2] p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel.
24194.

Langbein, [Rudolf] - Werkmeister, G.: Elektrische Messgeräte. Genauigkeit und Einflussgrössen. Technisch-physikalische Monographien Band 2. Leipzig, 1943, Akademische Verlagsgesellschaft Becker & Erler, XII+226+[2] p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, sérült, hiányos gerinccel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Freytag, [Friedrich]: Hilfsbuch für den Maschinenbau. Für Maschinentechniker sowie für den Unterricht an technischen Lehranstalten. Berlin, 1912, Julius Springer, XVI+1236 p.+ 10 (kihajtható) t. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, egy kissé sérült, kijáró lappal.
24195.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft