Feuerbach, Ludwig: Das Wesen Christentums. Bände I-II. [A kereszténység lényege.] Hrsg. von Werner Schuffenhauer. Berlin, 1956, Akademie-Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, karcos kiadói papír védőborítóban.
Bozóki Antal (szerk.): Jeles napok. Világnapok, nemzeti ünnepek, emléknapok és a vajdasági magyarság jeles napjai. Szöveggyűjtemény CD-melléklettel. Zenta, 2010, Vajdasági Magyar Művelődési Intézet. Megjelent 500 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Halácsy Dezső: A magyar városokért. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvei 50. sz. Bp., 1941, szerzői kiadás, 248 p. Kiadói félvászon-kötés.
Méray-Horváth Károly: Társadalomtudomány mint természettudomány. Szociológiai Könyvtár. Bp., 1912, Athenaeum, 261+[3] p. Egyetlen kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, kisebb lapszéli ázásnyomokkal, ex libris bélyegzővel.
Sárkány Mihály: A csere a törzsi gazdaságban. A kutatástörténet vázlata. Különlenyomat az Ethnographia 1978. évi 2. számából. A szerző, Sárkány Mihály (1944- ) néprajzkutató, szociálantropológus, etnológus által dedikált példány. Bp., 1978, Akadémiai Ny., [197]-216 p. Kiadói tűzött papírkötés.
Szelényi Ödön: A neveléstan alapvonalai. Szabad Iskola V. köt. Bp., 1922., Genius, 103+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a gerincen címkével.