Twain, Mark: Tamás úrfi kalandjai. Regényes elbeszélés. Az ifjuság számára Hughes N. L. átdolgozása után ford.: Kürthy Emil. Bp., [1886], Révai, [2]+287+[1] p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, hiányzó hátsó szennylappal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
Farkas Emőd: A gyermek kapitány. Regényes történet a szabadságharcból a tanulóifjúság számára. Budapest, [1935 körül]. Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. 122 + [6] p. Farkas Emőd (1866-1920) író, újságíró, műfordító ifjúsági regényét oldalszámozáson belül Sebők Zsigmond szövegközti illusztrációi díszítik. Az első előzéken régi katalóguscímke. K. Sávely Dezső grafikusművész színes rajzával illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Török Róbert Demjén Bence "A Babatündérhez" A budapesti játékkereskedelem története / "To the little fairy" The toy-trade history in Budapest Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, 2010. 118p. Kiadói kartonált papírkötésben
Relkovics Néda, davori: Miről susog a pilisi erdő Budapest, [1942], Szent István-Társulat kiadása (Stephaneaum Nyomda, Bp.), 150 p., Első kiadás! A kötet egész oldalas, fekete-fehér, feliratozatlan illusztrációit Györgyfi György rajzolta Javított félvászon kötésben.
Zselihovszkája, V(era) P(etrovna): Messze Tatárországban. Elbeszélés fiatal lányoknak Ford. Házsongárdy Gábor (Pogány Elza). Bp. (1928.) Franklin 162 l. 8 t. A borító Fáy Dezső munkája. Illusztrált kiadói félvászon-kötésben.
5 db könyv - Bársony Ottilia: Dani és Őzike. + Tandori Dezső: Erdei nagytakarítás. + Sulyok Magda: Anyu hol vagy? + Tarbay Ede-Lendvai Antal: Séta az állatkertben. + B. Balázs Ilona: Népi Gyerekjátékok, kiolvasók. Keménytáblás, széthajtható mesekönyvek, kissé kopottas állapotban.