Licitálható
24646.
Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom
1 800 Ft
4,88 EUR, 5,63 USD
1 800 Ft
Bak János: Legény Berci. Modern mese. (Z. Szüts Erzsébet rajzaival.) Budapest, Budapest, [1941]. Mefhosz Könyvkiadó (Királyi Magyar Egyetemi Kiadó). 128 p. + 7 t. (színes). Egyetlen kiadás. Bak János ifjúságnak szánt tudományos-fantasztikus regénye a műfajban szokatlan módon versben íródott. Legény Berci diplomáciai, forradalmi és csillagközi kalandjait oldalszámozáson belül Z. Szüts Erzsébet tíz egész oldalas illusztrációja kíséri. A mű korabeli ismertetése: ,,Legény Berci világűrjáró repülőgépén indul neki a kalandoknak, s változatos eseményeken át eljut a modern technika minden tökéletességével felszerelt birodalomba, az új mai tündérországba. Innen a Nap Birodalmába jut, ahol éppen forradalom tombol: sztrájkolnak a szelek, a felhők, az évszakok, a csillagok s a Birodalom minden népe, mert az öreg Napkirály - haladva a korral - egész birodalmát át akarja alakítani központi fűtésre. Berci a forradalom élére áll s kibékíti a királyt népével." Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |