Saint Hilaire, Josephine: Die wahre Kochkunst, oder neuestes geprüftes und vollständiges Pester Kochbuch. [...] Neu bearbeitet und vermehrt von Emil Wiesner. Bp., [1914], Athenaeum, 502 p. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, viseltes állapotban, hiányzó gerinccel, különvált hátsó kötéstáblával, helyenként foltos lapokkal, néhány sérült, kijáró lappal.
A bor géniusza. In memoriam Hamvas Béla. A szövegeket válogatta és a fotókat készítette: Szél Ágnes. A szerkesztő és fotóművész, Szél Ágnes (1944-) építész által DEDIKÁLT és benne a névjegykártyájával is! [Bp., 2002.], Panoráma. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar, angol és német és francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Michael Rudolf: Die hundert besten Biere der Welt. Photographiert von Ivo Schweikhart. A szerző által DEDIKÁLT példány! Münster in Westfalen,2006,Oktober Verlag. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Illa Andreae:Alle Schnäpse dieser Welt. Das internationale Buch der flüssigen Genüsse. Stuttgart,1973,Seewald Verlag. Német nyelven. Színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.