Iacob Cats: Alle de Wercken. Amsterdam, 1658, Jan Jacobz Schipper, 1 (díszcímlap) t.+16+164+20+26+2+27-30+4+15+1+5+195+7+2+52+8+180+16+192+12+193-265 [helyesen 261]+9+8+74+6+81-104+34+6+8+6+40 [helyesen 42]+4+108+8+64+1-2+3-12 p. Holland nyelven. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas rézmetszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel és táblákkal, kissé foltos lapokkal, restaurált és néhány (4-5) részben pótolt lappal, valamint az utolsó 5 lap kézzel írt pótlás, néhány lapon szakadással, az első díszcímlap sérült, egy kétoldalas tábla a szélein sérült, hiányos.
Jacob Cats (1577-1660) holland költő, emblemata költő, humorista, jogász és politikus.
Theo Green: Piano Key Transparency. Berkeley [CA], 1982, Inkblot Publications, 25 sztl. lev. Angol nyelven. A borító illusztációja Theo Green munkája. Illusztrált papírkötésben, foltos borítóval.
Charlotte Bronte: Jane Eyre. hn., én., . Nelson & Sons, 1 t. + 517+XI p. Angol nyelven. 1913-as ajándékozási bejegyzéssel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült kötéssel.
H. P Robinson: La Photograhie en plen air. Seconde Partie Paris, 1889. Gauthier-Villars Et fils. II, 59 + (1) p. Kiadói papírborítóval, borító elvált. (A tájkép fotózás művészeti szempontjairól szóló munka, illusztrációkkal)
Iustinus, Marcus Iunianus: Iustini Historiarum Philippicarum Ex Trogo Pompeio Libri XLIV. Tomus Primus. Notis et Indice Illustravit Eligius Johanneau. Parisiis, 1830, C. L. F. Panckoucke, 2+VIII+232 p. Latin nyelven. Korabeli kopott, foltos egészvászon-kötés, foltos lapokkal.
Clauren, H[einrich]: Drey Tage aus meinem Leben. Das arme Kind. Der Giftmord. Hozzákötve: Verfehlte Liebe. (Keine Erfindung.) Der Brauttanz. Lustspiel in fünf Aufzügen. Wien, 1825, Bey Anton v. Haykul, 1 t. +58+65+1+23+1 p;+1 t.+68+112 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, kissé foltos lapokkal, két lapon szakadással.
Schmidt, Siegfried J.: Die Selbstoganisation des Sozialsystems Literatur im 18. Jahrhundert. 1989, Suhrkampf. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.