XVIII. század közepe - második fele Publius Vergilius Maro művei: Publii Virgilii Maronis Bucolica: Ecologa I-X, Publii Virgilii Maronis Georgicorum, Publii Virgilii Maronis Aeneidos: Liber I-XII. hn., én., nyn., 368 p. Latin nyelven. Az elülső szennylapon 1805-ös possessori bejegyzéssel. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, hiányzó címlappal, az első lap nagyrésze hiányzik, a szöveget kézzel pótolták.