Licitálható
24719.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
18 000 Ft
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 Ft
Apuleius, [Lucius]: Les Métamorphoses; ou l'ane d'or d'Apulée, philosophe platonicien. Nouvelle édition, ornée de figures en taille-douce. Tome I.
Paris, 1787. Chez Jean-François Bastien. 1 t. (rézmetszetű címkép) + LXVIII + 648 [helyesen 468] p. + 9 t. (rézmetszet).
Apulieus (124-170 után) afrikai származású antik szerző kalandregénye, a "Metamorphosoes, sive asino aureo libri undecim" (Aranyszamár) az ókor egyetlen maradéktalanul fennmaradt szórakoztató regénye, hatása a reneszánsz kultúrára felmérhetetlen. Olasz közvetítéssel jutott el Franciaországba, korai francia fordításai a 17. századtól ismeretesek. Kétnyelvű, latin-francia Aranyszamár-kiadásunk humanista pontossággal javított és kommentált mű. A mű két kötetben teljes, példányunk a mű első hat fejezetét tartalmazza.
Néhány oldalon apró foltosság, hat ív leveleinek sarkán kisebb foltosság.
Quérard I, 78. Cohen, 85.
Díszesen aranyozott, sérült gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon aranyozott ornamentikus keretdísz, aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |