Üvegtárgyak

Tételek száma: 468

Smetana Ágnes (1961-) Kehely plasztikus virág díszítéssel. Anyagában színezett, üvegszál ráillesztésekkel díszített, kézzel formázott hutaüveg. Jelzés nélkül, m: 19 cm  ///  "Smetana Ágnes üvegművész alkotásainak kiapadhatatlan inspiráló forrása a természet változatossága és gazdagsága. Tartózkodik a statikus és szabályos formáktól, munkáit organikus formák, melengető, üde színek jellemzik. A formába fúvott, hutakész üvegvázák felületét: pipacsok, magnóliák, liliomok, indák, levelek, bogyók plasztikusan kialakított kompozíciói díszítik, amelyek felidéznek számunkra virágos rétet és mezőt, a természet adta értékeket és érzéseket, mindazt a gyönyörűséget, mely az ember számára létszükség és mégis olykor oly távol kerülünk tőle. Alkotásait még izzó állapotban, különböző szemcsefinomságú színes üvegzúzalékkal (grézlivel) színezi, tehát tapasztalataira hagyatkozik, hiszen a vörösen izzó anyag csak lehűlése után mutatja meg igazi színeit. Az edények florális díszítményeit melegen feltett üvegszálakból, illetve üvegcseppekből alakította ki a művész. A vázák felülete finoman irizál."
12524.

Smetana Ágnes (1961-) Kehely plasztikus virág díszítéssel. Anyagában színezett, üvegszál ráillesztésekkel díszített, kézzel formázott hutaüveg. Jelzés nélkül, m: 19 cm

///

"Smetana Ágnes üvegművész alkotásainak kiapadhatatlan inspiráló forrása a természet változatossága és gazdagsága. Tartózkodik a statikus és szabályos formáktól, munkáit organikus formák, melengető, üde színek jellemzik. A formába fúvott, hutakész üvegvázák felületét: pipacsok, magnóliák, liliomok, indák, levelek, bogyók plasztikusan kialakított kompozíciói díszítik, amelyek felidéznek számunkra virágos rétet és mezőt, a természet adta értékeket és érzéseket, mindazt a gyönyörűséget, mely az ember számára létszükség és mégis olykor oly távol kerülünk tőle. Alkotásait még izzó állapotban, különböző szemcsefinomságú színes üvegzúzalékkal (grézlivel) színezi, tehát tapasztalataira hagyatkozik, hiszen a vörösen izzó anyag csak lehűlése után mutatja meg igazi színeit. Az edények florális díszítményeit melegen feltett üvegszálakból, illetve üvegcseppekből alakította ki a művész. A vázák felülete finoman irizál."

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75
Minimális ajánlat:
30 000 Ft
30 000 36 000 42 000
cca 1930/40 WMF Ikora váza, jelzés nélkül, alján kopottsággal, m: 26,5 cm
12525.

Licitálható
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75
Minimális ajánlat:
22 000 Ft
22 000 26 000 30 000
Nagyméretű art deco ólomkristály asztalközép kínáló, minimális felületi sérüléssel, d: 40 cm, m: 14 cm
12526.

Licitálható
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88
Minimális ajánlat:
15 000 Ft
15 000 18 000 20 000
Szecessziós Art nouveau tejüveg teásdoboz. Maltsov gyár, Oroszország, ca 1900. Karaván tea. Ezüstözött fedél, a peremén felirattal. Száldíszítéses tejüveg. Hibátlan. 15 cm / Frosted glass tea box. Maltsov factory, Russia, ca 1900. Caravan tea. Silver-plated lid, with inscription on the rim. Frosted glass with thread decoration. Flawless. 15 cm
12527.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
Palack. Száldíszítéses hutaüveg, cca 18-19. sz., hibátlan, m: 14 cm
12528.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
12529.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
12530.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000
12531.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Horváth Zsófia (1977-): Asztaldísz. Jelzés nélkül, d: 20 cm
12532.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
"Savoy" váza. Finnország, Iittala gyár, Alvar Aalto (1898-1976) terve (1937), kétrétegű opálüveg, címkével jelzett, hibátlan, 15x13x12 cm /// "Savoy" vase. Finland, Iittala factory, design by Alvar Aalto (1898-1976) in 1937, double-layered opal glass, with label, flawless, 15×13×12 cm
12533.

Licitálható
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
65,04
75,00
Minimális ajánlat:
24 000 Ft
24 000 28 000 32 000
Csillagövi jegyeket ábrázoló emlék pohár. Bíborpácolt üveg, metszett, aranyozott, minimális kopással 16 cm
12534.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
Huta Szkła Tarnowiec, Słuczan-Orkusz Jerzy designer: Váza. Jelzés nélkül, anyagában színezett, hibátlan, m: 22 cm
12535.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13
Minimális ajánlat:
9 000 Ft
9 000 10 000 12 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események