Licitálható
23557.
Könyvek: Természettudomány, medicina
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 Ft
Ferenczi Sándor:
A pszichoanalízis haladása. Értekezések.
Budapest, 1919. Dick Manó ("Jókai" és Löbl Mór Nyomda Rt.) 213 + [3] p. Első kiadás.
Ferenczi Sándor (1873-1933) orvos, elmeorvos, pszichoanalitikus. 1908-tól Sigmund Freud egyik legközelebbi munkatársa, kettejük levelezésének a pszichoanalízis módszertana sokat köszönhetett. Tanulmánykötetében esetleírások váltakoznak módszertani vitákkal. A szexualitást feltűnő gyakorisággal érintő esettanulmányai tárgyköre rávilágít a pszichoanalitikus vizsgálódás korabeli, mutatványosságszámba menő témáira.
A tartalomból: A neurózisok pszichoanalitikus tanának haladása -- Vélt tévcselekmények -- Avatatlanok álmai -- Egy szexuálszimbolikus álom -- Pollúció orgasztikus álom és álombeli orgazmus pollúció nélkül -- Gyermekkori "kasztráció" lelki következményei -- A páciens befolyásolása analízis közben -- Visszaélés az asszociáció szabadságával -- Pszichoanalízis és kriminológia -- Rövid feljegyzések az analitikai gyakorlatból: Fecsegés. A vagina cipő-szimbólumának variánsa. Szemdörzsölés: onánia. A sárkány, mint erekciós szimbólum -- Jung lélektani típusairól -- Az Adler-féle irányzat kritikája.
Példányunk címlapján és első néhány oldalán halvány lapszéli vízfoltosság.
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |