Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 92

Eckhardt Sándor: A francia szellem. Bp., 1938, Magyar Szemle Társaság, 299+[1] p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti, Jeges Ernő által illusztrált papírborítót bekötötték.
23770.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
23771.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Aristotelés: Organon. I. köt.: Katégoriák - herméneutika - első analitika. Szerk. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Szalai Sándor. Ford.: Rónafalvi Ödön és Szabó Miklós. Unicus, több kötete nem jelent meg! Görög és latin írók. Scriptores Graeci et Latini. 7. Bp., 1961, Akadémiai Kiadó, CXII+574+2 p. + 1 (kihajtható táblázat) t. Görög - magyar kétnyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
23772.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Benedek István: Tibeti orvoslás és varázslás. Bp., 1987, Gondolat. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban
23773.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
1910-1947 Közgazdasági Értesítő 6 kötete:  1910 V. évf. 34-39. sz. 1263-2446 p., 1935 XXX. évf. 1-26. sz., 1940 XXXV. évf. 27-52. sz., 1942 XXXVII. évf. 27-52. sz., 1943 XXXVIII. évf. 1-27. sz., XL. évf. 36-52. sz. Félvászon-kötésekben, intézményi bélyegzésekkel.
23774.

1910-1947 Közgazdasági Értesítő 6 kötete:
1910 V. évf. 34-39. sz. 1263-2446 p., 1935 XXX. évf. 1-26. sz., 1940 XXXV. évf. 27-52. sz., 1942 XXXVII. évf. 27-52. sz., 1943 XXXVIII. évf. 1-27. sz., XL. évf. 36-52. sz. Félvászon-kötésekben, intézményi bélyegzésekkel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400
Reboul, Anne - Moeschler, Jaques: A társalgás cselei. Bevezetés a pragmatikába. Ford.: Gécseg Zsuzsanna. Osiris Könyvtár. Nyelvészet. Bp.,2005., Osiris. Kiadói papírkötés + Terestyéni Ferenc: Fejezetek a magyar stilisztikábók. Kézirat. ELTE BTK. Bp., 1958, Felsőoktatási Jegyzetellátó. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
23775.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
André Comte-Sponville: Kis könyv a nagy erényekről. Ford.: Saly Noémi. Osiris Könyvtár. Filozófia. Bp.,2001., Osiris. Kiadói papírkötés.
23776.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Krauss, Friedrich [Salomon]: Historische Quellenschriften zum Studium der Anthropophyteia. 1., 3., 4. kötetek. Leipzig, 1906-1907, Deutsche Verlags-Actiengesellschaft, XIX+(1)+151+(1) p.; VII+(1)+149+(3) p.; IV+75+(1) p. Kutatók számára készült magánkiadás (,,Privatdruck. Nur für Gelehrte bestimmt."), számozott (196 sz.) példányok. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a borítókon kis sérülésekkel.
23777.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
José Ortega y Gasset: Korunk feladata. Ford.: Csejtei Dezső, Juhász Anikó és Scholz László. José Ortega y Gasset Válogatott művei III. Nagyvilág esszék. Bp., 2003,Nagyvilág Kiadó, 191 p. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
23778.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Maria Fürst: Bevezetés a filozófiába. Ford.: Csikós Ella. Szerk.: Láng Rózsa. Matúra. Bp., 2000, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötés. + Jaspers, Karl: Bevezetés a filozófiába. Bp., 1987, Európa. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
23779.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Szociálpszichológia. Szöveggyűjtemény. Válogatta: Lengyel Zsuzsanna. Bp., 2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés
23780.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200
Veres Péter: Szabad ország, szabad munka. [Bp.], 1945, Sarló, 47 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
23781.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Minimális ajánlat:
1 600 Ft
1 600 1 800 2 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események