Tej K. Bhatia - Ashok Koul: Colloquial Urdu. The complete course of Beginners. London - New York,2000,Routledge. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Using Conflict in Organizations. Edited by Carsten K. W. De Dreu & Evert Van de Vliert. London,2000,Sage Publications. Német nyelven. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
A. J. Zisz: A kommunista erkölcs.Marxista ismeretek kis könyvtára 1. Bp., 1949, Szikra, 48 p. Első magyar kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Petrovics Milán: A szláv ó-tövű hímneműek nominativusa, tekintettel a hímnemű declinatiók fejlődéstörténetére. Újvidék, 1907, Ivkovics György-ny., 31 p. Bekötött papírborítókkal. Átkötött egészvászon-kötés, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
Eucken, Rudolf: Geistige Strömungen der Gegenwart. Der Grundbegriffe der Gegenwart. [Lipcse] Leipzig, 1909. Verlag von Veit & Comp. (Druck von Friedrich Richter GmbH). XII + 410 + [2] p. Rudolf Eucken (1846-1926) Nobel-díjas német filozófus, az idealista filozófia képviselője a századfordulón. "Geistige Strömungen der Gegenwart" (Kortárs szellemi áramlatok. A jelenkor alapfogalmai) címmel először 1908-ban megjelent kötetében a jelen világállapot főbb problémáit vizsgálja. Ismeretelméleti bevezetője után a morál és vallás, a kultúra és a felgyorsuló technika emberre gyakorolt hatását vizsgálja. Morális vizsgálódásaiban nem zárkózik el társadalmi kérdések boncolásától sem, így bemutatja idealista filozófiájának viszonyát a szociáldemokrácia jelentette kihíváshoz. Példányunk a mű negyedik, javított kiadásából való. Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
Marx, [Karl] - Engels, [Friedrich]: Kommunista kiáltvány. Nemes Dezső bevezető tanulmányával. Fordította: Rudas László. Budapest, 1948. "Munka" Könyv- és Lapkiadó (Athenaeum Nyomda). 59 + [1] p. Minden idők egyik legnevezetesebb politikai kiáltványa eredeti nyelven először 1848-ban jelent meg; az osztályharc elméletét hirdető írást a 19. század folyamán számos nyelvre lefordították. A mű első magyar kiadása 1896-ban látott napvilágot, Krejcsi Rezső fordításában. Az első világháború utolsó évéig további változatok is megjelentek: Szabados Sándor, Kunfi Zsigmond és Kun Béla átültetésében. Újabb keletű, Rudas László-féle fordításunk a Kiáltvány százéves évfordulója alkalmából jelent meg, a kárpitosnak tanult Nemes Dezső moszkovita történész bevezetésével. Fűzve, színes, illusztrált, sérült gerincű kiadói borítóban.