Tétel

Licitálható

Licitálok:

3 000 3 600 4 200

Kikiáltási ár:

3 000 Ft
8,13 EUR, 9,38 USD

Minimális ajánlat:

3 000 Ft

Leírás:

Eucken, Rudolf: Geistige Strömungen der Gegenwart. Der Grundbegriffe der Gegenwart.
[Lipcse] Leipzig, 1909. Verlag von Veit & Comp. (Druck von Friedrich Richter GmbH). XII + 410 + [2] p.
Rudolf Eucken (1846-1926) Nobel-díjas német filozófus, az idealista filozófia képviselője a századfordulón. "Geistige Strömungen der Gegenwart" (Kortárs szellemi áramlatok. A jelenkor alapfogalmai) címmel először 1908-ban megjelent kötetében a jelen világállapot főbb problémáit vizsgálja. Ismeretelméleti bevezetője után a morál és vallás, a kultúra és a felgyorsuló technika emberre gyakorolt hatását vizsgálja. Morális vizsgálódásaiban nem zárkózik el társadalmi kérdések boncolásától sem, így bemutatja idealista filozófiájának viszonyát a szociáldemokrácia jelentette kihíváshoz. Példányunk a mű negyedik, javított kiadásából való.
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Megosztás:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft