Tétel

Licitálható

Licitálok:

18 000 20 000 24 000

Kikiáltási ár:

18 000 Ft
48,78 EUR, 56,25 USD

Minimális ajánlat:

18 000 Ft

Leírás:

Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papírkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.

Thea von Harbou (1888?1954) német írónő és forgatókönyvíró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) című némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészítve készült, így a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai.
A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsősorban képi eszközökkel jelenik meg, így a mű önálló irodalmi értékkel is bír.
A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtői értékkel bíró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklődők számára.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ekb

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17