Licitálható
24240.
Könyvek: Sci-fi, fantasy, és szerepjáték
18 000 Ft
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 Ft
Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papÃrkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.
Thea von Harbou (1888?1954) német ÃrónÅ‘ és forgatókönyvÃró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) cÃmű némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészÃtve készült, Ãgy a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai.
A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsÅ‘sorban képi eszközökkel jelenik meg, Ãgy a mű önálló irodalmi értékkel is bÃr.
A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtÅ‘i értékkel bÃró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklÅ‘dÅ‘k számára.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |