Könyvek: Sci-fi, fantasy, és szerepjáték

Tételek száma: 6

Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papírkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.    Thea von Harbou (1888?1954) német írónő és forgatókönyvíró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) című némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészítve készült, így a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai. A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsősorban képi eszközökkel jelenik meg, így a mű önálló irodalmi értékkel is bír. A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtői értékkel bíró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklődők számára.
24240.

Harbou, Thea von: Metropolisz I-II. Bp., Tolnai. 127p.+ 127p. Kiadói papírkötés, szép állapotban. Egy lapon apró szakadás.

Thea von Harbou (1888?1954) német írónő és forgatókönyvíró tudományos-fantasztikus regénye, amely a filmtörténet egyik legismertebb és legnagyobb hatású alkotásának, Fritz Lang Metropolis (1927) című némafilmjének irodalmi alapjául szolgált. A regény és a film párhuzamosan, egymást kiegészítve készült, így a kötetek nem egyszerű adaptációnak, hanem a korszak egyik legösszetettebb médiaközi együttműködésének dokumentumai.
A Metropolis disztópikus világképe ? a technológia, az ipari társadalom és az emberiesség konfliktusa ? a 20. századi science fiction és vizuális kultúra alapművévé vált. Harbou regénye részleteiben kibontja azt a társadalmi és filozófiai hátteret, amely a filmben elsősorban képi eszközökkel jelenik meg, így a mű önálló irodalmi értékkel is bír.
A Tolnai Kiadó magyar nyelvű kiadása a hazai sci-fi és filmtörténeti recepció korai és fontos darabja, amely egyszerre érdekes irodalomtörténeti, filmtörténeti és kultúrtörténeti szempontból. Kopottas állapota ellenére gyűjtői értékkel bíró tétel, különösen a korai science fiction, a német expresszionizmus és a filmtörténet iránt érdeklődők számára.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25
Minimális ajánlat:
18 000 Ft
18 000 20 000 24 000
4 db tudományos-fantasztikus képregény: Eltűnt világ (Jurassic park), Tamadás a Föld ellen, A neutron gyilkosságok, A Triton gyilkosságok. Képregényfüzet. Korcsmáros Pál rajzaival. Bp., Ifjúsági Lapkiadó Vállalat, Kiadói tűzött papírkötések, jó állapotban
24241.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Isaac Asimov: Asimov teljes Alapítvány - Birodalom - Robot Univerzuma. Encyclopedia Galactica 2. köt. Ford.: Füssi-Nagy Géza, Hajdú Gábor, F. Nagy Piroska. Szeged, 2002, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
24242.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Isaac Asimov: Asimov teljes Alapítvány - Birodalom - Robot Univerzuma. Encyclopedia Galactica 1. köt. Ford.: Baranyi Gyula, Bihari György, et alii. Szeged, 2002, Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval.
24243.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
ca 1982 Ben Hur képregény, kitöltött keresztrejtvénnyel. Ifjúsági Lapkiadó Vállalat - MOKÉP Korcsmáros Pál rajzaival
24244.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Benoit, Pierre: Atlantis. Bp., Dick Manó. Kiadói papírkötés ragasztott, kopottas állapotban.
24245.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Minimális ajánlat:
1 000 Ft
1 000 1 200 1 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Aktuális híreink

517. aukció:
Az árverés időtartama: január 13-tól 22-ig

Licitálás vége: január 22. 19:00

Megtekintés: január 19-től 22-ig
Tételek átvétele: január 26-tól az Andrássy úton
Fizetési határidő: február 6.
Elszámolás február 11-től

  Események