Licitálható
22999.
Könyvek: Építészet, művészet
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 200 Ft
Callot, Jacques:
Callots neueingerichtetes Zwergenkabinett. Herausgegeben von Wilhelm Fraenger. Faksimilierte Neuausgabe mit fünfzig Kupferstichen in groteskem Rahmen.
Erlenbach-Zürich, 1922. Eugen Rentsch Verlag [12] p. + 50 t.
Groteszk törpefigurákat közzé tevő albumunk Jacques Callot (1592-1635), a Firenzében tanult, kalandos életű francia rézmetsző és illusztrátor munkája nyomán készült. A firenzei vásáros népélet komikus típusait törpék képében megjelenítő rézmetszeteit "Varie figure gobbi di Jacobo Callot" címmel adta ki (Nancy, 1622 körül), a kiadást követően a rajzait sokan másolták. A háborúkkal teli XVII. század során az album feledésbe merült, ám a XVIII. század elején egy német vállalkozó fantáziát látott a műben, és "Il Calotta resuscitato oder neu eingerichtes Zwechen Cabinet" címen, német nyelvű szatirikus versekkel kiegészített szöveglapokon újra kiadta a Callot-rajzokat. Kötetünk ennek az 1710 körüli, groteszk, késő barokk albumnak a hasonmása.
Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy.
(Die Komische Bibliothek).
Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |