Licitálható
24464.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
1 800 Ft
4,88 EUR, 5,63 USD
1 800 Ft
Zarek, Otto: Begierde. Roman einer Weltstadtjugend. (Dedikált.) Berlin, 1930. Paul Zsolnay Verlag (Gedrucken bei R. Kiefel, Salzburg). 702 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: "In Erinnerungen rufen [...] ihre freudlichen Gastgeben von Rákóczi ucca [...] Herzlichst, Otto Zarek. Budapest, in Juni 1935." Otto Zarek (1895-1958) német író kortárs fiatalokról szóló melodrámáját Tábori Pál fordította magyarra "Vágyak vására" címmel, a nagyvárosi regénytematika iránt élénken érdeklődő Nova Irodalmi Kiadó gondozásában. Néhány oldalon halvány foltosság. Az első nyomtatott oldal szerzői dedikációja felett négy évvel korábbról való, angol nyelvű ajándékozási bejegyzés, hordozó levelének fűzése a gerincnél megerősítve. Sérült gerincű korabeli egészvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |