Licitálható
24265.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
12 000 Ft
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 Ft
[Navarrai Margit] Margareta, Königin von Navarra: Das Heptameron, oder Die Erzählungen der Königin Margareta von Navarra. (Számozott.) Eingeleitet, übersetzt, & mit Anmerkungen versehen von Alfred Semerau. Mit 74 Vollbildern, 144 Titel & Schlussvignetten von Freudenberg & B. A. Duncker. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.]
München, 1909. Georg Müller (Buchdruckerei von Georg Müller & Sohn). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [2] + XXII + [20] + 460 p. + 31 t.; [4] + [461]-971 + [1] p. + 42 t. Első teljes német kiadás.
Könyvgyűjtők számára összesen 850 példányban megjelent, számozott bibliofil kiadás. Kolofon: "Dieses Werk wurde im Auftrage von Georg Müller in München in einer einmaligen Auflage von 850 in der Presse numerierten Exemplaren. 50 Exemplare wurden auf echt van Geldern Bütten abgezogen. Titel und Einband nach Entwürfen von Paul Renner. Dieses Exemplar trägt die Nummer 795."
A XVI. századi francia koronás fő, Navarrai Margit reneszánsz életörömöt sugárzó, vérbő novellagyűjteményét a pornográf irodalom terjesztésével megvádolt, börtönbüntetéssel sújtott Alfred Semerau (1874-1958) müncheni irodalmár fordította le. Gazdagon illusztrált reneszánsz történetgyűjteményünk szövegét finoman erotikus metszetek kísérik. Kötetünk tipográfiáját és kötését Paul Renner német könyvművész tervezte.
(Perlen älteren romanischer Prosa. Band XI-XII.)
Egységes, díszesen aranyozott gerincű kiadói félmaroquin kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |