Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 57

Dumas, (Alexandre) Sándor Pamfil kapitány Átdolgozta Rozsnyói Olga Fáy Dezső rajzaival (Bp.) é.n. Athenaeum. 111 l. Ifjúsági kiadás. Kiadói, színes, illusztrált félvászon kötésben, kissé foltos hátsó borítóval
21630.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Swift, [Jonathan]: Gulliver utazásai. Ifjúsági kiadás. Ford.: Dávid Margit. Bp., [1937], Tolnai, 154+(6) p. A borító K. Sávely Dezső munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítón sérülésekkel, kopottas állapotban.
21631.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Holle Anyó. Grimm Mese. Bakai Piroska rajzaival. Bp.,én., Táltos. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
21632.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Kubáss Marianna: Vakáció a Balaton fenekén. Nemes Török János rajzaival. Bp., [1940], Athenaeum, 117+(1) p. + 3 (színes) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos, széteső állapotban, többségében kijáró lapokkal.
21633.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Barna Jónás:  A szabadságharc hősregéi. Több képpel. Budapest, [1908 körül]. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat (Globus Műintézet). 120 + [8] p. Barna Jónás (1851-1909) polgári iskolai tanár, tankönyvíró, szerkesztő, ifjúsági író. Pedagógiai cikkeit a Népnevelők Lapja és az Izraelita Tanügyi Értesítő jelentette meg. Szövegközti rajzokkal illusztrált, hazafias szellemben írt történelmi ismeretterjesztő kötete döntően a szabadságharc időszakát idézi meg; kiegészítően a Rákóczi-szabadságharcot is méltatja. A rövid szövegek között Krúdy- és Farkas Emőd-novellák is feltűnnek. Kötetünk fűzése meglazult, hat levélen kivágás, hat levélen kisebb sérülés, első előzéke sérült. Példányunk az elbeszélés-kötet második kiadásából származik. Kiadási évét a kötet végi sajtóhirdetések alapján becsültük meg (a hirdetések közlik a Pósa Lajos-féle folyóirat, az Én Ujságom című periodika 1906. évi teljes évfolyamának fogyasztói árát is). Sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain kisebb hiánnyal.
21634.

Barna Jónás: A szabadságharc hősregéi. Több képpel.
Kötetünk fűzése meglazult, hat levélen kivágás, hat levélen kisebb sérülés, első előzéke sérült.
Sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, kissé kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, a kötéstáblák sarkain kisebb hiánnyal.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor. Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p. Emmy von Rhoden (1829-1885) német ifjúsági író. Művei elsősorban fiatal leányok számára készültek, regényeit a nemzeti nyelvű kiadások jobbára átdolgozták. Kiadásunk illusztrációi a XIX. század végének szokásrendjét és modorkonvencióit idézik meg, a kötéstábla és a védőborító rajzai lényegesen modernebbek. Példányunk a második magyar kiadásból való. Illusztrált, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói védőborítóban.
21635.

Rhoden, Emma: Makrancos Erzsike mátkasága. Fordította Roboz Andor.
Budapest, [1930]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 160 p.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

21636.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

21637.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

21638.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft