Könyvek: Történelem

Tételek száma: 411

Hussmann, Heinrich:  Deutsche Wappenkunst. [Lipcse] Leipzig, [1942]. Insel-Verlag (Gedruckt von August Osterrieth, Frankfurt am Main). 66 + [2] p. A német középkori címerábrázolásokat bemutató, színes ábrákkal rendkívül gazdagon illusztrált bibliofil kötet Heinrich Hussmann (1899-1983) iparművész munkája. A közölt középkori címerek nagyja a Birodalmi Genealógiai Kutatóintézet 1939. évi kötetében jelent meg. Kolofon: "Die meisten Bilder wurden nach historischen Darstellungen gezeichnet. Ein Verzeichnis der Wappenbücher des deutschen Mittelalters ist im 3. Band 1939 der Schriftenreiche der Reichsstelle für Sippenforschung, Berlin, erschienen". Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19547.

Hussmann, Heinrich: Deutsche Wappenkunst.
[Lipcse] Leipzig, [1942]. Insel-Verlag (Gedruckt von August Osterrieth, Frankfurt am Main). 66 + [2] p.
A német középkori címerábrázolásokat bemutató, színes ábrákkal rendkívül gazdagon illusztrált bibliofil kötet Heinrich Hussmann (1899-1983) iparművész munkája. A közölt középkori címerek nagyja a Birodalmi Genealógiai Kutatóintézet 1939. évi kötetében jelent meg. Kolofon: "Die meisten Bilder wurden nach historischen Darstellungen gezeichnet. Ein Verzeichnis der Wappenbücher des deutschen Mittelalters ist im 3. Band 1939 der Schriftenreiche der Reichsstelle für Sippenforschung, Berlin, erschienen".
Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19548.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Emmy Göring: An der Seite meines Mannes. Begebenheiten und Bekenntnisse. Göttingen, 1967, K. W. Schütz. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
19549.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fodor Ferenc: A szülőföld- és honismeret könyve. A Magyar Népművelés Könyvei. [Bp., 1927, Borsod-Gömör-Kishont Vármegye Közönsége (Kir. M. Egyetemi Ny.)], [5]-383 p.+ 4 (kihajtható, színes) t. Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen sérülésekkel, a címlap és az előzéklap hiányzik.
19550.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Paál Jób - Radó Antal (szerk.): A debreceni feltámadás. Krónikás könyv a demokratikus új Magyarország megszületéséről, a moszkvai tárgyalásokról, a debreceni nemzetgyűlés és az első független nemzeti kormány megalakulásáról, a magyar nemzet történetének sorsdöntő hőskoráról. [Debrecen], 1947, [Városi Ny.], 384 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel. + 3 db Máté György (1913-1990) kommunista író, újságíró, Rózsa Ferenc-díjas (1966) és felesége részére szóló meghívó
19551.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Pozsonyi Gábor: Filmgyártás és filmtechnika. Műszaki Értelmező Szótár 36. Bp., 1975., Akadémiai Kiadó. Megjelent 2200 példányban. Kiadói egészvászon-kötés.
19552.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Bárdossy László: Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon kötés, sérült papír védőborító, kissé kopottas állapotban.
19553.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Tolnai Világtörténelme 2 kötete: A legujabb kor 1815-1908. A szabadságharcok és a nemzeti ujjáéledés kora. + A legujabb kor története III. A mai nemzeti államok alakulása napjainkig. Szerk.: Mangold Lajos, Horváth Cyril. Bp., é.n. (cca 1910), Magyar Kereskedelmi Közlöny. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
19554.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Rezsabek Nándor: Az utolsó magyar polihisztor. Mahler Ede kronológus emlékezete. Bp., 2010, Aura. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19555.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

5 db Horthy Miklóssal kapcsolatos könyv: Vas Zoltán: Horthy, Vécsey Olivér: A Horthy család története, Szabó Mátyás: Horthy István repülőtiszt halála, Dombrády Lóránd: A legfelsőbb hadúr és hadserege,Boroviczény Aladár: A király és kormányzója
19556.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Knickerbocker, [Hubert Renfro]: Deutschland so oder so? Berlin, 1932, Rowohlt, X+[2]+231+[5] p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19557.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Henry Picker - Heinrich Hoffmann: Hitlers Tischgespräche im Bild. Szerk.: Jochen von Lang. München-Berlin, 1980, F. A. Herbig. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, minimálisan sérült kiadói papír védőborítóban.
19558.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft