Könyvek: Történelem

Tételek száma: 411

19499.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

[Vay Miklósné Adelsheim Johanna (1776-1863)]: Emlékek B. Vay Miklósné, Adelsheim Johanna báróné leveleiből. Bp., 1888, Athenaeum, V+[1]+182 p. Papírkötésben, kissé fakó borítóval.
19500.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Z. Bors József: A finnek harca és a balti kérdés. 12 térképvázlat, 6 grafikon statisztikák. Bp., 1940, Közművelődési. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19501.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10

[Gross-Hoffinger, Anton Johann] Normann, Hans:  Ungarn das Reich, Land und Volk wie es ist. Nebst freimüthiger Beleuchtung der ungarischen Reichstagsverhandlungen in den Jahren 1830, 1832 und 1833. Zweiter Band. [Lipcse] Leipzig, 1833. Litterarisches Museum. [4] + 199 + [5] p. + 1 t. (kihajtható). Egyetlen német kiadás. Anton Johann Gross-Hoffinger (1808-1875) osztrák földrajzi író, újságíró, szerkesztő rövid Magyarország-monográfiája két kötetben tárgyalja az ország földrajzát, népi karakterét, törvényes viszonyait és törvénykezését. A második kötet rövid történelmi áttekintéssel indul, Mária Teréziától a jelenkorig (1833-ig). Ez a fejezet tárgyalja a legutóbbi országgyűlés határozatait, valamint röviden kitér a magyar jobbágyság jogi és gazdasági helyzetére. Az utolsó fejezetek a csatolt állam, Horvátország földrajzát, gazdaságát és népi karakterét elemzik. Példányunk a munka önmagában is olvasható második kötete. Az oldalakon enyhe foxing. Márványmintás korabeli kartonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, az eredeti fedőborítók bekötve. Jó példány.
19502.

[Gross-Hoffinger, Anton Johann] Normann, Hans: Ungarn das Reich, Land und Volk wie es ist. Nebst freimüthiger Beleuchtung der ungarischen Reichstagsverhandlungen in den Jahren 1830, 1832 und 1833. Zweiter Band.
[Lipcse] Leipzig, 1833. Litterarisches Museum. [4] + 199 + [5] p. + 1 t. (kihajtható). Egyetlen német kiadás.
Anton Johann Gross-Hoffinger (1808-1875) osztrák földrajzi író, újságíró, szerkesztő rövid Magyarország-monográfiája két kötetben tárgyalja az ország földrajzát, népi karakterét, törvényes viszonyait és törvénykezését. A második kötet rövid történelmi áttekintéssel indul, Mária Teréziától a jelenkorig (1833-ig). Ez a fejezet tárgyalja a legutóbbi országgyűlés határozatait, valamint röviden kitér a magyar jobbágyság jogi és gazdasági helyzetére. Az utolsó fejezetek a csatolt állam, Horvátország földrajzát, gazdaságát és népi karakterét elemzik.
Példányunk a munka önmagában is olvasható második kötete. Az oldalakon enyhe foxing.
Márványmintás korabeli kartonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, az eredeti fedőborítók bekötve. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Rudolf Herz: Hoffmann & Hitler. Fotografie als Medium des Führer-Mythos. (Kiállítási katalógus.) München, 1994, Münchner Stadtmuseum. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19503.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Jeszenszky Géza: Kísérlet a trianoni trauma orvoslására. A szerző, Jeszenszky Géza (1941-) történész, egyetemi tanár, politikus, külügyminiszter, diplomata által Paczolay Gyula (1930-2025) vegyészmérnök, közmondáskutató, tudománytörténész, egykori MDF-s harcostárs részére DEDIKÁLT példány. Magyarország szomszédsági politikája a rendszerváltás éveiben. Bp., 2016, Osiris, 394 p. Kiadói papírkötés.
19504.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Vorák József: 1807-es országgyűlés verses leírása. DEDIKÁLT Lengyel Dénesnek! Kecskemét, 1975, Bács-Kiskun megyei Múzeumok Közleményei. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban + egy gépelt levél Vorák József aláírásával
19505.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Torma Károly (összeáll.):  Repertórium Dacia régiség- és felirattani irodalmához. Budapest, 1880. Magyar Tudományos Akadémia Archaeologiai Bizottsága (Franklin-Társulat ny.) XXIX + [3] + 191 + [1] p. Egyetlen kiadás. Torma Károly (1829-1897) erdélyi régész, egyetemi tanár. Archeológiai és epigráfiai munkásságára jelentős hatást gyakorolt az Erdélyben nála vendégeskedő német régész, Theodor Mommsen barátsága. Erdélyi felirattani munkája az erdélyi római jelenlét nyomait kutatja. Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, körülvágatlan példány.
19506.

Fűzve, feliratozott, sérült kiadói borítóban. Felvágatlan, körülvágatlan példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Lissák György: A fehér sas országa. (Lengyelország.) Bp., 1938, Bethlen Gábor-ny., 173+[3] p.+ 2 t. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, ázásnyomokkal. A mű szerepel az 1945-1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listáján.
19507.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Dr. Császár Gyula: A rendszerváltozás anatómiája (1989-1998). DEDIKÁLT! 1999, Littera Nova. + Dr. Császár Gyula: Történelmünk - történetem (1942-1996). Egy orvos naplója. DEDIKÁLT! 1997, Littera Nova. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19508.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Magyar Árpád - Zvara Edina: A kaplonyi Ferences Rendház könyvtárának régi állománya. Bp., 2009, OSZK. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19509.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

[Bumüller, Johannes (1811-1890)] Bumüller János: Világtörténet. II. köt. I-II. füzet. (2 kötetben.) Ford.: Danielik József. Pest, 1857-1858, Szent-István-Társulat, [2]+467 p.; [4]+372 p. Félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal.
19510.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft