Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 173

Hans-Georg Gadamer: Igazság és módszer. Egy filozófiai hermeneutika vázlata. Ford.: Bonyhai Gábor. Sapientia Humana. Bp., 2003., Osiris, 695+1 p. 2., javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20935.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Jürgen Habermas: A társadalmi nyilvánosság szerkezetváltozása. Vizsgálódások a polgári társadalom egy kategóriájával kapcsolatban. Ford.: Endreffy Zoltán, Galvina Zsuzsa. Felkai Gábor utószavával. Osiris Könyvtár. Bp., 1999, Osiris, 395+3 p. Kiadói papírkötés.
20936.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Jürgen Habermas: Megismerés és érdek. Ford.: Weiss János. Dianoia. [Pécs], 2005., Jelenkor Kiadó, 291+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20937.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Martin Heidegger: Útjelzők. Szerk., a jegyzeteket és az utószót írta: Pongrácz Tibor. Sapientia Humana. Bp., 2003., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20938.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Martin Heidegger: A fenomenológia alapproblémái. Szerk.: Hévízi Ottó. Ford.: Demkó Zoltán. Sapientia Humana. Bp., 2001., Osiris- Gond Cura Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20939.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Platón: Gorgiasz (Platón összes művei kommentárokkal). Bp., 1998., Atlantisz Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés
20940.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Szilágyi János György (szerk.): Mitológia és humanitás (Tanulmányok Kerényi Károly 100. szül.napjára). Osiris Kiadó, 1999. Kiadói papírkötés
20941.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Steve Biddulph: Férfilét. Partvonal Könyvkiadó, 2016. Kiadói kartonált papírkötés
20942.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Gradus ad parnassum, sive novus synonimorum, epithetorum et phrasium poeticarum thesaurus, Elegantias, Flavissas Poeticas, Parnassum... Accedunt, quae ex Historia, Fabula, Geographia ad Poeticam Artem conferunt. Inseruntur descriptiones, comparationes plurima ex optimis Poetis excerptae. Opus emendatissimum pariter, & politiori elegantia excultissimum, Ungarica, Germanica, & Bohemica, ad quodvis vocabulum, significatione addíta, auctum. Tyrnaviae, [Nagyszombat] 1771. Typis Coll. Acad. Societatis Jesu, 1248 p. Négynyelvű latin-magyar-német-cseh szótár. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült borítóval és gerinccel, sérült elülső szennylappal, hiányzó hátsó szennylappal, szakadt címlappal.
20943.

Gradus ad parnassum, sive novus synonimorum, epithetorum et phrasium poeticarum thesaurus, Elegantias, Flavissas Poeticas, Parnassum... Accedunt, quae ex Historia, Fabula, Geographia ad Poeticam Artem conferunt. Inseruntur descriptiones, comparationes plurima ex optimis Poetis excerptae. Opus emendatissimum pariter, & politiori elegantia excultissimum, Ungarica, Germanica, & Bohemica, ad quodvis vocabulum, significatione addíta, auctum.
Tyrnaviae, [Nagyszombat] 1771. Typis Coll. Acad. Societatis Jesu, 1248 p. Négynyelvű latin-magyar-német-cseh szótár. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült borítóval és gerinccel, sérült elülső szennylappal, hiányzó hátsó szennylappal, szakadt címlappal.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Sean Hall: Amikor az óriáskígyó lenyeli az elefántot. Kommunikáció jelekkel. Bevezetés a szemiotikába. Ford.: Jámbor Noémi Katalin. Bp.,2008, Scolar, 176 p. Kiadói papírkötés.
20944.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19

Bergson, Henri:  Idő és szabadság. Tanulmány eszméletünk közvetlen adatairól. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Dienes Valéria. Budapest, (1923). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 199 + [1] p. Első magyar kiadás. Henri Bergson (1859-1941) francia író, esztéta, a századforduló népszerű filozófusa, a századfordulón uralkodó pozitivista filozófia ellenfele. Filozófiai és lélektani munkásságát Dienes Valéria filozófus, esztéta, táncművész fordította magyarra, a fordítás 1913 óta várt kiadásra. A címlapon apró felülragasztás, az első előzéken könyvkötői könyvjegy. (Filozófiai írók tára. Új sorozat.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben (Vura József, Kolozsvár), felül vörös festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
20945.

Bergson, Henri: Idő és szabadság. Tanulmány eszméletünk közvetlen adatairól. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Dienes Valéria.
Budapest, (1923). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 199 + [1] p. Első magyar kiadás.
Henri Bergson (1859-1941) francia író, esztéta, a századforduló népszerű filozófusa, a századfordulón uralkodó pozitivista filozófia ellenfele. Filozófiai és lélektani munkásságát Dienes Valéria filozófus, esztéta, táncművész fordította magyarra, a fordítás 1913 óta várt kiadásra.
A címlapon apró felülragasztás, az első előzéken könyvkötői könyvjegy.
(Filozófiai írók tára. Új sorozat.)
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben (Vura József, Kolozsvár), felül vörös festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

K. Kovács László: A kolozsvári hóstátiak temetkezése. Kolozsvár, 1944, Erdélyi Tudományos Intézet (Minerva-ny.), 424 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, részben kissé fakó borítóval, kissé foltos gerinccel, egyébként jó állapotban.
20946.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft