Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 64

7 db füzet - Húsvéti készülődés, Ki a győztes?, Mondókák, Hópelyhecskék, Hupikék törpikék kifestőkönyv, Mese a legokosabb nyúlról, Csip-csup csodák kifestő. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21605.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Lux Terka: Leányok. Bp., é.n. Légrády. 272p. Laza kiadói egészvászon kötésben
21606.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Tersánszky [Józsi] Jenő: Kacor Dani csínyjei. Toncz Tibor rajzaival. Bp., 1957, Magvető. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval.
21607.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Palotai Boris: Kassai diákok. Fáy Dezső tollrajzaival. Bp., [1940], Athenaeum, 129+(3) p. Kiadói félvászon-kötés, megviselt borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
21608.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Milne, A[lan] A[lexander]: Micimackó. Fordította Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. (Budapest, 1956). (Kossuth Könyvkiadó - Athenaeum Ny.) 123 + [1] p. Oldalszámozáson belül Ernest H. Shepard angol grafikusművész szövegközti és egész oldalas illusztrációival. A. A. Milne (1882-1956) angol író klasszikus novellaciklusa eredeti nyelven először folyóirat-folytatásokban jelent meg, könyv alakban pedig először 1926-ban, "Winnie-the-Pooh" címmel. A rendkívül sok angol utalást tartalmazó regény magyar átdolgozása Karinthy Frigyes műve, az első magyar kiadás 1935-ben látott napvilágot. Háború utáni Micimackó-kiadásunk az 1956-ban Szikra Kiadóról Kossuth Könyvkiadóra átnevezett könyves műhely első évének fontos terméke. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése a címlap előtt meggyengült, egy levélen kisebb szakadás, néhány levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány, néhány oldalon gyermekrajz, a levelek alsó sarkán apró, halvány vízfoltosság. Színes, illusztrált, enyhén kopott, kissé sérült kiadói félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.
21609.

Milne, A[lan] A[lexander]: Micimackó. Fordította Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel.
(Budapest, 1956). (Kossuth Könyvkiadó - Athenaeum Ny.) 123 + [1] p.
Oldalszámozáson belül Ernest H. Shepard angol grafikusművész szövegközti és egész oldalas illusztrációival. A. A. Milne (1882-1956) angol író klasszikus novellaciklusa eredeti nyelven először folyóirat-folytatásokban jelent meg, könyv alakban pedig először 1926-ban, "Winnie-the-Pooh" címmel. A rendkívül sok angol utalást tartalmazó regény magyar átdolgozása Karinthy Frigyes műve, az első magyar kiadás 1935-ben látott napvilágot. Háború utáni Micimackó-kiadásunk az 1956-ban Szikra Kiadóról Kossuth Könyvkiadóra átnevezett könyves műhely első évének fontos terméke.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk fűzése a címlap előtt meggyengült, egy levélen kisebb szakadás, néhány levél sarkán apró, a szövegtükröt nem érintő hiány, néhány oldalon gyermekrajz, a levelek alsó sarkán apró, halvány vízfoltosság.
Színes, illusztrált, enyhén kopott, kissé sérült kiadói félvászon kötésben, a hátsó kötéstáblán apró foltossággal. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Fáy Aladár: A kókuszdió története és egyéb képek. 2011. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21610.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Romhányi József: Doktor Bubó. Bp., 1979, Móra. Kiadói papírkötés, első néhány lap belül részben elvált, kopottas állapotban.
21611.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

3 db mesekönyv - Micimackó karácsonya; Arany László: A kismalac és a farkasok; Tordon Ákos: Tarka mese. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21612.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Radványi Kálmán:  Drága kis ország. (Néprajzi és földrajzi kalandozások.) Budapest, 1926. "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 62 p. Egyetlen kiadás. Radványi Kálmán (1887-1943) gimnáziumi tanár, ifjúsági író, cserkészeti vezető, pedagógus. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel illusztrált, vegyes témájú kötetben Magyarország Erdélyhez való jogáról szól, a világháborús bolgár-magyar szövetségesi rendszert méltatja, illetve hosszan ír az első világháború előtti Oroszország hagyományos kultúrájáról. Utolsó írása Oroszország és Németország küszöbön álló szövetségét ünnepli. (A Zászlónk könyvtára. 2. szám.) Fűzve, Márton Lajos grafikusművész rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21613.

Radványi Kálmán: Drága kis ország. (Néprajzi és földrajzi kalandozások.)
Budapest, 1926. "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 62 p. Egyetlen kiadás.
Radványi Kálmán (1887-1943) gimnáziumi tanár, ifjúsági író, cserkészeti vezető, pedagógus. Oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel illusztrált, vegyes témájú kötetben Magyarország Erdélyhez való jogáról szól, a világháborús bolgár-magyar szövetségesi rendszert méltatja, illetve hosszan ír az első világháború előtti Oroszország hagyományos kultúrájáról. Utolsó írása Oroszország és Németország küszöbön álló szövetségét ünnepli.
(A Zászlónk könyvtára. 2. szám.)
Fűzve, Márton Lajos grafikusművész rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Lakner Artúr: Édes mostoha. Róna Emy rajzaival. Bp., 1983. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21614.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Dornbach Mária (szerk.): Erős Mackó. A finnugor népek meséi, dalai. Bp., 1984, Móra. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21615.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

2 db mesekönyv: Károlyi Amy: Tik-tak. F. Győrffy Anna rajzaival. Bp., 1959, Móra, 16 sztl. lev.+ 1 (kihajtható óra, mozgatható mutatókkal) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes állapotban. + Hans Petzsch - Rudolf Engel-Hardt: Szép állatok a világ minden tájáról. Ford.: Elek István. Leipzig, 1959, Rudolf Arnold Verlag, 12 sztl. lev. Kiadói félvászon-kötés, helyenként kissé foltos.
21616.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft