Kállai Ernő: Picasso. Bp.,1948, Új Idők (Singer és Wolfner), (Hungária-ny.), 173+2 p + 3 (színes képek) t. A 86. - 171. oldalak között LXXX fekete-fehér képtáblával. Gazdag képanyaggal, fekete-fehér képekkel, és 3 színes képpel, Pablo Picasso munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban.
In ruhigem Wasser. Holz- und Linolschnitte des ungarischen Jugendstils aus den Sammlungen der Ungarischen Nationalgalerie und der Akademie der Bildenden Kunste Budapest. (Kiállítási katalógus). Reutlingen-Bp., 2006, Städtisches Kunstmuseum - Magyar Nemzeti Galéria, 95+(1) p. Reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, helyenként kisebb ázásnyomokkal, kissé hullámos lapokkal.
Tőry Emil: Michelangelo mennyezetképzése a római Sixtus-kápolnában. Tanulmány. I. kötet. [Unicus, több nem jelent meg.] Bp., 1912, Pátria, 4 sztl. lev.+ 1 (címkép) t.+ 138 p.+ 1 (kihajtható) t. Egyetlen kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, részben laza fűzéssel, a lapok nagyrészt jó állapotban.