Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 153

9 darab antik kulcs a 18-19. századból, h: 15,5 cm alatt
13325.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

8 darab antik kulcs a 18-19. századból.
13326.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

9 darab antik kulcs a 18-19. századból.
13327.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

8 darab antik kulcs a 18-19. századból, h: 17 cm alatt
13328.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

cca XVIII. sz. - XIX. sz. eleje, a Szent András-rend jelvényét (rendjelét) ábrázoló porcelán nyelű villa. Antik fém villa, fehér mázas porcelán nyéllel, amelyre kézzel a Szent András-rend jelvényének ábrázolását festették: egyik oldalon az Orosz Birodalom címerén megjelenő kétfejű sas, a másikon a keresztre feszített Szent András ábrázolásával. Korának megfelelő állapotban, fém része kissé rozsdás, a nyélen középen végigfutó törésvonallal, illetve egy kisebb repedéssel, jelzés nélkül, h: 20 cm.  Szent András-rend (Az Első Meghívott Apostol Szent András Rendje): Az Orosz Birodalom elsőként alapított, legmagasabb rendje; I. (Nagy) Péter orosz cár alapította 1698-ban, Szent András apostolnak, Oroszország védőszentjének szentelve. A kitüntetésnek csak egy osztálya volt, és kizárólag a legkiválóbb polgárok és katonák kaphatták meg. Maga az alapító, Nagy Péter csak 1703-ban vette át a rend jelvényét, így csak a rend hetedik lovagja lett.
13329.

cca XVIII. sz. - XIX. sz. eleje, a Szent András-rend jelvényét (rendjelét) ábrázoló porcelán nyelű villa. Antik fém villa, fehér mázas porcelán nyéllel, amelyre kézzel a Szent András-rend jelvényének ábrázolását festették: egyik oldalon az Orosz Birodalom címerén megjelenő kétfejű sas, a másikon a keresztre feszített Szent András ábrázolásával. Korának megfelelő állapotban, fém része kissé rozsdás, a nyélen középen végigfutó törésvonallal, illetve egy kisebb repedéssel, jelzés nélkül, h: 20 cm.

Szent András-rend (Az Első Meghívott Apostol Szent András Rendje): Az Orosz Birodalom elsőként alapított, legmagasabb rendje; I. (Nagy) Péter orosz cár alapította 1698-ban, Szent András apostolnak, Oroszország védőszentjének szentelve. A kitüntetésnek csak egy osztálya volt, és kizárólag a legkiválóbb polgárok és katonák kaphatták meg. Maga az alapító, Nagy Péter csak 1703-ban vette át a rend jelvényét, így csak a rend hetedik lovagja lett.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

Háromkirályok. Kézzel festett porcelán kegytárgy kép, kis pattogzással, fa keretben, 3,5x2,5 cm
13330.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

12 db emlékkanál, fém.
13331.

12 db emlékkanál, fém.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

13332.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

13333.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

2 darab antik legyező miniatúra fa tartóban, kis hiánnyal, nem összecsukható tokban, h: 6 cm
13334.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Mozartot ábrázoló miniatúra. Festett csont, elefántcsont keretben. XIX. sz. Külső méret 11x15 cm
13335.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,94
43,75

Paleh, orosz lakkfestett ékszeres doboz, kézzel festett mesejelenettel, 6x4,5 cm
13336.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft