Térképek

Tételek száma: 208

Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján. Szerkesztette gróf Teleki Pál. Ethnographical map of Hungary based on density of population Budapest, 1922. Magyar Földrajzi Intézet. Mérete : 86 cm x 63 cm Magyar és angol nyelvű kiadás. Az 1910. évi népszámlálás alapján készült. A térkép alatt melléktérképpel (Magyarország hegy- és vízrajzi térképe / Mountains and plains of the old kingdom of Hungary). A térkép szerkesztője, gróf Teleki Pál földrajztudós, politikus (többek között külügyminiszter, majd miniszterelnök ). 1909-től a Magyar Földrajzi Intézet tudományos igazgatója, 1910 és 1923 között a Földrajzi Társaság főtitkára. Az első világháború után, a párizsi békekonferenciára készített híres vörös térképének későbbi kiadása Eredeti , sérült kiadói papírborítóval.
17279.

Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján. Szerkesztette gróf Teleki Pál. Ethnographical map of Hungary based on density of population Budapest, 1922. Magyar Földrajzi Intézet. Mérete : 86 cm x 63 cm Magyar és angol nyelvű kiadás. Az 1910. évi népszámlálás alapján készült. A térkép alatt melléktérképpel (Magyarország hegy- és vízrajzi térképe / Mountains and plains of the old kingdom of Hungary).
A térkép szerkesztője, gróf Teleki Pál földrajztudós, politikus (többek között külügyminiszter, majd miniszterelnök ). 1909-től a Magyar Földrajzi Intézet tudományos igazgatója, 1910 és 1923 között a Földrajzi Társaság főtitkára. Az első világháború után, a párizsi békekonferenciára készített híres vörös térképének későbbi kiadása Eredeti , sérült kiadói papírborítóval.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,72
100,00

1940 Trianon előtti Magyarország Romániához csatolt területének és a határmenti megyéknek néprajzi térképe, kiadja: Magyar Nemzeti Szövetség. 64x73 cm
17280.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1875 Kopács (Kopacevo, HR) összes határának térképe. Kézzel rajzolt. 65x72 cm
17281.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

ca 1880 Pianta di Venezia edizione della Litografia Veneziana, 73x53 cm. Maps of Venice. Velence térkép. A térkép szélei szakadozottak.
17282.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

ca 1910 Árva Turdossin katonai térképe. Vászonra kasírozva 54x39 cm
17283.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

ca 1910 Besztercebánya, Zólyom katonai térképe. Vászonra kasírozva 54x39 cm
17284.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

ca 1910 Rózsahegy (Rozumberok SK) 2 db katonai térképe. Vászonra kasírozva 54x39 cm
17285.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

ca 1910 Vác, Nagymaros, Dunakanyar katonai térképe. Vászonra kasírozva 54x39 cm
17286.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

ca 1910 Zakopane, Nowy Targ katonai térképe. Vászonra kasírozva 38x37 cm
17287.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

cca 1916 3 db háborús térkép Északi tenger, Orosz front és Fekete Tenger, Dolomitok, Jó állapotban, borítóval
17288.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

ca 1915 Die zentralen Balkanländer zwischen Adria und Ponthus. (Bolgár Királyság, a központi Balkáni-félsziget az Adriai-tenger és Fekete-tenger között, rajta a balkáni hábork területváltozásaival.) Bearbeitet Dr. Karl Peucker, 1:864,000, V. kiadás, Wien, Artaria, borítóval, szép állapotban 70x10 cm
17289.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

[Besszarámia és Moldva háborús térképe] 1917 Bessarabien und der Moldau Flemmings Kriegskarte, Nr. 35. Carl Flemming, Berlin und Glogau 94x70 cm Kiadói papírborítóval, jó állapotban
17290.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft