Temesváry Ferenc: Pisztolyok. A Magyar Nemzeti Múzeum tűzifegyver-gyűjteménye I. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó, 496 p.+XCIV t. Gazdag képanyaggal, színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Csikány Tamás: Csata Komáromnál 1849. július 2-án avagy a szabadságharc harcászata. Bp., 2003, Hadimúzeum Alapítvány, 166+4 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
[Marshall, George C.] Marshall tábornagy: Így győztünk... Ford.: Éber Ernő. (A rombadőlt és újjászületettt Franklin-Társulat 119. sz. kiadványa ex libris-szel). Bp., [1945], Franklin. Kiadói vászon-kötés
Garay Lajos: Hazánk története a szatmári békéig. Tanítási segédlet a m. kir. hadapródiskolák III. évfolyama számára. Írta Garay Lajos. A hadtörténelmi részeket írta és a vázlatokat készítette Bakó Imre. Budapest, 1942. Attila-nyomda Rt. 190 p. + 1 melléklet (16 oldalas füzetmellékletben hadtörténeti térképvázlatok). Egyetlen kiadás. Garay Lajos alezredes (sz. 1889), a Pécsi Magyar Királyi Honvéd Hadapródiskola igazgatójának történeti összefoglalása. A hadtörténeti fókuszú történeti összefoglalás a római és népvándorlás kori előzmények után a honfoglalástól a Rákóczi-szabadságharc végéig tekinti át a magyar történelmet. Valamennyi korszak a kormányzás, a jogfejlődés és a gazdaság áttekintésével kezdődik, a szerző ennek nyomán dolgozza ki a diplomácia- és eseménytörténetbe ágyazott magyar hadtörténetet. A címlapon, az utolsó oldalon és a melléklet címlapján régi gyűjteményi bélyegzés, az első előzéken katonaiskolai kölcsönzőjegy. Néhány oldalon aláhúzások. Hiányos, sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány. Ritka.
Katonai repülőgépek enciklopédiája. Főszerk.: David Donald, Jon Lake. (Pécs, 1994), Alexandra, 443+(5) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.