Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 38

Temesváry Ferenc: Pisztolyok. A Magyar Nemzeti Múzeum tűzifegyver-gyűjteménye I. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó, 496 p.+XCIV t. Gazdag képanyaggal, színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
19654.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Mémorial de l'artillerie française, Volume 16, Parts 1-2 ? - 1937 ; 804-1009p + 76p. + 5 p. Félvászon kötésben.
19655.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Csikány Tamás: Csata Komáromnál 1849. július 2-án avagy a szabadságharc harcászata. Bp., 2003, Hadimúzeum Alapítvány, 166+4 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19656.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

19657.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

Pajor András: Rongyosok. Bp., 2003. Prudencia kör 170p. Kiadói papírkötésben Dedikált
19659.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

[Marshall, George C.] Marshall tábornagy: Így győztünk... Ford.: Éber Ernő. (A rombadőlt és újjászületettt Franklin-Társulat 119. sz. kiadványa ex libris-szel). Bp., [1945], Franklin. Kiadói vászon-kötés
19660.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Garay Lajos:  Hazánk története a szatmári békéig. Tanítási segédlet a m. kir. hadapródiskolák III. évfolyama számára. Írta Garay Lajos. A hadtörténelmi részeket írta és a vázlatokat készítette Bakó Imre. Budapest, 1942. Attila-nyomda Rt. 190 p. + 1 melléklet (16 oldalas füzetmellékletben hadtörténeti térképvázlatok). Egyetlen kiadás. Garay Lajos alezredes (sz. 1889), a Pécsi Magyar Királyi Honvéd Hadapródiskola igazgatójának történeti összefoglalása. A hadtörténeti fókuszú történeti összefoglalás a római és népvándorlás kori előzmények után a honfoglalástól a Rákóczi-szabadságharc végéig tekinti át a magyar történelmet. Valamennyi korszak a kormányzás, a jogfejlődés és a gazdaság áttekintésével kezdődik, a szerző ennek nyomán dolgozza ki a diplomácia- és eseménytörténetbe ágyazott magyar hadtörténetet. A címlapon, az utolsó oldalon és a melléklet címlapján régi gyűjteményi bélyegzés, az első előzéken katonaiskolai kölcsönzőjegy. Néhány oldalon aláhúzások. Hiányos, sérült gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány. Ritka.
19661.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Katonai repülőgépek enciklopédiája. Főszerk.: David Donald, Jon Lake. (Pécs, 1994), Alexandra, 443+(5) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19662.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

II. sz. pótfüzet a m. kir. Hadilevéltár anyagának áttekintéséhez. (2x) + Hadtörténelmi közlemények VII. évf. III. füzet
19663.

Kikiáltási ár:
400 Ft
1,08
1,25

19664.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Jászay-Horváth Elemér: Tábortüzek. - - versei. 1914-1916. Gyoma, 1916, Kner Izidor, 98+6 p. A borítón Örkényi István (1886-1949) munkája. Kiadói illusztrált papírkötés
19665.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

19666.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft