Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 132

[Kézirat] Sipos Ferenc (Sipos II.) 77-szeres válogatott labdarúgó baráti üdvözlete észak-lengyelországi nyaralása alkalmából (1955 körül). Kelt: Bygdoszcz, 1955 körül. Vintázs képeslap, mérete: 90x135 mm, hét beírt sor. Szövege: "Üdvözletem küldöm Bygdoszczból. Feri." Sipos Ferenc (alias Sipos II), (alias Tüdő), minden idők egyik legnagyszerűbb hátvéd játékosa az 1940-es évek végétől került a labdarúgás élvonalába. 1949-től az NB I-es Goldberger SE-ben játszott, majd 1952-től néhány évre az NB II-es Szolnoki Légierőhöz igazolt. Segítségével a szerényebb légierős csapat 1955-ben feljutott az első osztályba, Sipos II. pedig átigazolt az MTK-ba (1956). Nemzetközi kupákban ettől az évtől, a magyar válogatottban 1957-től vett részt. 1955 körül keletkezett lengyelországi képeslapján a feladási dátum nem kivehető, ám képeslapunk az 1955-ös kiadási évet feltüntető bélyeg miatt nem keletkezhetett korábban. Képeslapunk címzettje a kiterjedt labdarúgó-kapcsolatokkal bíró Ördög György labdarúgó, az NB II-ben szereplő GANZ-MÁVAG futballszakosztály játékosa. Enyhén sérült, enyhén foltos képeslap, hátoldalán bélyeggel, postabélyegzéssel.
14229.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

2 db gépelt kézirat: Szeged tejellátásának rendezése, különös tekintettel a mai viszonyokra. Szeged, 1942. okt. 1. (1)+19 p. + A fűszerpaprika jelentősége szegedi mezőgazdasági és közgazdasági szempontból. (1)+47 p. Félvászon-kötésben.
14230.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Hegedűs Tibor (1898-1984) színművész, rendező, színigazgató, főiskolai tanár, érdemes művész autográf képeslapja
14231.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Perei Zoltán (1913-2002) grafikusművész autográf levele
14232.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Kőhegyi Gyula (1933-) grafikusművész autográf levele
14233.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Diskay Lenke (1924-1980) grafikus autográf levele
14234.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szathmáry Lajos (1903-1994) tanár, pedagógiai író, háború utáni minisztériumi osztályvezető által aláírt levelezőlap
14235.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Mányai Zsuzsa (1949-1999) színésznő autográf aláírása és sorai névjegykártyája hátoldalán, Várday Zoltán (1947-2023) színész részére, borítékkal
14236.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Baranyi László (1927- ) Gobbi Hilda-díjas színész autográf aláírása és gratuláló sorai Várday Zoltán (1947-2023) színész részére
14237.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1942 Bánffy Miklós (1873-1950) író, külügyminiszter származási nyiltakozata
14238.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
9

Bánffy Miklós (1873-1950) író, külügyminiszter vers kézirata. 2 lapon. Bonchidán.
14239.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1956 Tamási Áron a Magyar Írók Szövetsége december 28-án tartott ülésén elhangzott beszéde Gond és hitvallás címmel. Korabeli gépirat.
14240.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft