Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 37

Tüzér ismeretek. A 14 m. 10 cm. tábori tarack. F-21, 14 t. t. Tervezet. M. Kir. Honvédelmi Ministerium kiadványa. Bp., 1916, Pallas, 4+61+3 p.+6 (kétoldalas mellékletek) t. + 1-35,37-42 (kétoldalas képtáblák) t. Kiadói papírkötésben, kijáró táblákkal, feltehetőleg 2 tábla hiánnyal (OSZK katalógus 49 t. említ: " 61 p. ; 19 cm + 49 mell.), kopott borítóval, számos aláhúzással, bejegyzéssel, rajzzal. Megviselt állapotban. Ritka!
19560.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13

19561.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
51,49
59,38

19562.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Ajtay Endre et al.: A magyar gyalogság. A magyar gyalogos katona története. Szerk.: vitéz Doromby József, Reé László. vitéz uzsoki Szurmay Sándor báró előszavával. Bp., é.n. (cca 1940-1944), Reé László (Merkantil-ny.), 463+(1) p., 15+(1) p., 49+(1) p., 87+(1) p. (A könyv elején hibás oldalszámozással: a számozás szerint 8 oldal hiányzik, valójában hiánytalan.) Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott félvászon-kötés, kissé viseltes, a könyvtesttől különvált borítóval, fakó, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, részben szétvált fűzéssel.
19563.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Vitéz Madarász László: Légi háború I. kötet. 1-5. füzet. Bp., 1926-1927, Szerző. Kiadói félvászon kötés, néhol gyűrött lapok, régi intézményi bélyegzővel, kopottas állapotban.
19564.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Wolfram Dornik: Des Kaisers Falke. Wirken und Nach-Wirken von Franz Conrad von Hötzendorf. Mit einer Nachbetrachtung von Verena Moritz und Hannes Leidinger. Innsbruck, 2013, Studienverlag, 279+(1) p. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19566.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Dr. vitéz Béry László és mások közreműködésével szerk.: vitéz Rózsás József őrnagy. Bp., 1941, Vitézi Rend Zrínyi Csoportja, 1 (színes címkép, Horthy Miklós portréja) t.+ 224 p. + LXXX (fekete-fehér képek) t.+ 8 (színes) t.+ 1 (térkép) t. Kiadói festett, Erdély címerével díszített félvászon-kötés, foltos borítóval és gerinccel, a hátsó kötéstáblán sérülésekkel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
19567.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Az ejtőernyők szerkezeti leírása és üzemeltetési szakutasítása. VI. könyv. Bp., 1984, Honvédelmi Minisztérium. Kiadói félvászon-kötés. Számozott, 169. sz. példány. Megjelent 300 példányban.
19569.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Az ejtőernyők szerkezete. V. rész. Bp., 1984, Honvédelmi Minisztérium. Kiadói félvászon-kötés. Számozott, 198. sz. példány. Megjelent 300 példányban.
19570.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Wiest-Mattson: Harc a Csendes-óceánon. A II. világháború hadjáratai. 2002, Hajja és Fiai. 254p. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19571.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19572.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Nagybaczoni Nagy Vilmos: Végzetes esztendők 1938-1945. Beragasztott aláírással. Bp., 1986, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, benne számos újságkivágással, jó állapotban.
19573.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft