Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

Leírás:

Makkai László: Erdély története. Budapest, 1944. Renaissance Könyvkiadóvállalat (Globus Nyomdai Műintézet Rt.) 535 + [5] p. Egyetlen kiadás. Makkai László (1914-1989) történész, kolozsvári egyetemi tanár olvasmányos stílusban írt kismonográfiája Erdély történetéről. A társadalom- és jogtörténeti fókuszú munka a római időktől 1867-ig tekinti át Erdély históriáját. Az erdélyi románok társadalomtörténetét is kutató Makkai mértéktartó stílusban cáfolja a dák-román kontinuitás elméletét, a honfoglalás idején a ritkán lakott Erdélyben szláv maradványokkal számol, majd bemutatja az Erdélyi-medencében való magyar/székely és szász megtelepedés hosszú folyamatát. A szerző a román pásztorok lassú megjelenését a XIII-XIV. századra teszi. Erdély három hagyományos nemzetének társadalmi szerkezetét és jogállását érdemben tanulmányozza, képet alkot az önálló fejedelemség, majd a Habsburg-adminisztráció korszakáról, végül a 19. századi nemzetiségi törekvések történetét is vázolja. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk