Térképek

Tételek száma: 76

Tauril-atlasz. Az Osztrák-Magyar Monarchia automobil-térképe. Mérték: 1:600,000. 1. kötet [Unicus, több nem jelent meg.] Budapest, [1910 körül]. Tauril-Pneumatik Rt. (Hölzel Ed., Bécs). [4] + 6 + [8] p. + 51 térkép (színes, dupla oldalas térképek átnézeti térképpel és I-L-ig számozva). Egyetlen kiadás. 1910 körül kiadott térképünk az annektált Boszniával kiegészített Osztrák-Magyar Monarchia teljes területének közúti viszonyaira koncentrál. Közlekedési atlaszunk számos meglepetéssel szolgál. A rang szerint is kódolt elsőrendű, másodrendű és alsóbbrendű, valamint az automobilos közlekedés számára tiltott utak feltüntetésén kívül tanulmányozhatjuk a birodalmi vasúthálózat 1910 körüli fejlettségét, a településhálózatot, a birodalom vízrajzát és hegyrajzát, ez utóbbit színkódolás nélkül, a hegységnevek és az útszakaszok emelkedési szögének feltüntetése segítségével. Térképünk a Monarchia tartományainak általános közlekedési rendjét is feltünteti. Míg a szomszédos államok (Svájc, Németország, Oroszország, Románia és Olaszország) egységesen jobb oldali közlekedési rend mellett döntöttek, a Monarchia tartományainak többségében bal oldali közlekedési rend volt érvényben (Csehország, Alsó- és Felső-Ausztria, Salzburg, Stájerország, Bukovina és Galícia, Magyarország, Horvátország, Dalmácia, Bosznia, Hercegovina), de a délnyugati tartományokban (Tirol, Karintia, Görz, Isztria) jobb oldali közlekedési rendet tartottak. Egy Graz-Dubrovnik-autóút esetén tehát az osztrák úrvezető kétszer kényszerült oldalváltásra; a magyar korona országaiban a rendszer egységesebb volt. Atlaszunk színkódolással kiemeli az automobilok számára különösen veszélyes útszakaszokat. Budapest környékén az elsőrendű utak rendszere jelentősen eltér a maitól: Székesfehérvár felé Bicskén és Lovasberényen vezet az út, Bécs felé az út a Dorogi-árkon át húzódik (nem Bánréve-Tata felé), és míg Hatvan-Gyöngyös-Debrecen irányába egyértelmű a főutak rendszere, a Szolnok felé vezető főút Vecsés határában elakad, az ország déli vidékeire vivő utak pedig (az 5-ös és 6-os utak) a Duna vonalát követik, szorosan. A címlapon és néhány térkép verzóján régi tulajdonosi bélyegzés, illetve bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult, számos térkép kijár. Feliratozott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben.
16958.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13

cca 1935 "Emlékezzünk Nagy-Magyarországról" a Pesti Hírlap ajándéka, hátoldalán a vármegyék leírásával, hajtott, szakadt, 38x52 cm
16959.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1894-1896 Torda-Aranyos vármegye és Csík vármegye térképe (2 db), tervezte: Gönczy Pál, Bp., Posner Károly Lajos és Fia, a Pallas Nagy Lexikona mellékletei, az egyik kissé foltos, 30,5x24 cm
16960.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Abaúj-Torna, Hajdu, Szabolcs és Ung, Szatmár, Ugocsa és Bereg, Zemplén vm. térképe, 1:800 000, Révai Ofszet, 25×33 cm
16961.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

cca 1910-1920 Kogutowicz: Budapest kis közlekedési térképe a legujabb villamos jelzésekkel. Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., kisebb sérülésekkel, ragasztással javított, 49x35 cm
16962.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1934 Kogutowicz Károly: Térkép Budapest székesfővárosi elemi iskolák III. osztálya számára. Bp., M. Kir. Állami Térképészet, sérülésekkel, foltos, 40,5x54 cm
16963.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

cca 1920-1930 Magyarország közlekedési térképe. Rajzolta: Dedinszky Wladimir. Kiadja: a M. Kir. Irányítópostahivatal Budapest 72. Nagyméretű térkép (teljes Nagy-Magyarország ábrázolással, azonban az elcsatolt települések idegen nevei is feltüntetve), sérülésekkel, foltokkal, 62,5x89 cm (Ritka!)
16964.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1880 Tiszanána és Kunmadaras környéke. Térkép 40x28 cm
16965.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

cca 1910 Umgebungskarte von Budapest / Budapest és környékének térképe, 1 : 75.000, K.u.k. Militärgeograpisches Institut, viseltes állapotban, 58x58 cm
16966.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Történelmi Magyarország-térképek reprintjei (közte gróf Teleki Pál ,,Vörös térképe"), 2 lapon össz. 7 db térképpel, hajtva, lapméret: 46x31 cm
16967.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Übersichts Karte des Gedellőer Haupt-Objectes / Gödöllő (Gedellő) város és környékének áttekintő térképe, nagyméretű, kézzel rajzolt és színezett térkép, viaszpapíron (régi térkép későbbi másolata?), néhány kis sérüléssel, folttal, 79x91 cm
16968.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
25

Brandes' Karte für den Europäischen Krieg 1914. / Európa térképe az I. világháború idején, 1 : 5.000.000, Wien, 1914, Moritz Perles, sarkain apró lyukakkal, a borítón ,,Harsányi Gyula" névbejegyzéssel, 69x89 cm
16969.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft