Schächter Miksa: Sebészeti gyógyítás. Vérzéscsillapítás, érzéketlenítés, sebkezelés. Therapia, a gyógyító tudományok könyvtára IV. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 256+(20) p. Szövegközti ábrákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban, a borítón minimális kopottsággal.
Dr. Cserey Adolf: Rovargyűjtő. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 76. Pozsony-Bp., 1901, Stampfel Károly,(Wigand-ny.), 57+5 p. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis sérülésel.
Dr. Cserey Adolf: Bogárhatározó. Stampfel-féle Tudományos Zsebkönyvtár 96-98. Pozsony-Bp., 1901, Stampfel Károly,(Wigand-ny.), 220+4 p.+IV t. Kiadói papírkötésben, a gerincen kis sérülésel.
Szinák János - Veress István: Nagy kutyakönyv. Három könyv egy kötetben. A kutya tartása, tenyésztése, nevelése. A kutya betegségei. A világ kutyafajtái. 2000, Dunakanyar, kissé kopott egészvászon kötés.
Dr. Hortobágyi Tibor: Természetrajzi ismeretek I. rész. A líceum és leánylíceum I. osztálya számára. Bp., 1939, Szent István-Társulat, 156 p. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Soddy Frederick: A rádium. Fordította: Salamon Gábor. Bp., 1912, Kir. Magyar Természettudományi Társulat 151p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, szép állapotban.
Hans Weinert: Die Rassen der Menschheit. [Leipzig, (1938.), B. G. Teubner], 2+III-VI+137+5 p. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. 2. kiadás. Kopott egészvászon-kötésben, autográf illusztrációval díszített pótolt papír védőborítóban, a papírborító hátul szakadt, a címlap pótolt. Hans Weinert (1887-1967) német antropológus, a Kieli Egyetem Antropológiai Intézetének igazgatója, a nemzetiszocialista faji higiénia elkötelezett híve a náci korszakban.