Illyés Gyula: Kora tavasz I-II. Regény. A szerző, Illyés Gyula (1902-1983) író által feltehetőleg Szabó Dezső (1879-1945) író, kritikus, publicista részére DEDIKÁLT példány. "Szabó Dezsőnek őszinte nagyrabecsüléssel Illyés Gyula." Bp.,1941.,Révai, 221 p.;214 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötések, kopott borítókkal, sérült gerincekkel.