Térképek

Tételek száma: 118

[Térkép] A Szatmár vármegyei Ér-Endréd község délnyugati határának tagosítási térképe. (1903 körül) [Budapest], 1903. Magyar Királyi Állami Nyomda. Kőnyomat, mérete: 515x648 mm egy 583x750 mm méretű térképlapon. Adózási célból készült, nagy felbontású, hozzávetőlegesen 1: 2850 léptékű kőnyomatú térképünk a Szatmár vármegyei Ér-Endréd község délnyugati határát ábrázolja, azt a részt, ahol a mocsaras tájba átmenő vidék érintkezik Bihar, illetve Szilágy megye legközelebbi községeinek szalacsi, illetve péri határával. Az érmelléki tájon, a magyar határ román oldalán maradt település egykor a nagykárolyi járáshoz tartozott, és tipikus mezőgazdasági településnek számít, magyar lakossággal vegyes román közössége jelenlétét jelzi a 19. század közepén épült, tájidegenséget nélkülöző görögkatolikus templom. Tagosítási térképünkről azonban a község belterülete érthető módon elmarad, dokumentumunkon a község legtávolabbi határa, rajta magassági adatok, dűlőfelosztások, illetve tájékozódási pont gyanánt a mocsaras részek feltüntetve. Térképünk lajstromszáma a bal felső sarokban, a térkép keretén szelvényszámok, melyek segítségével az érmelléki falu térképállománya összeállítható. Térképünk alján nagyobb, a térkép alsó 1 cm-ét is érintő levágás, dokumentumunk bal szélén szintén levágás, amely azonban a térkép felületét nem érinti. A térképlapon kisebb gyűrődések, szakadásnyomok, hátoldalán enyhe foltosság. (Ér-Endréd, 18. térkép.) Jó állapotú lap.
17780.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Homolka József 1896 Budapest Székesfőváros legujabb térképe Reprint. kartonra kasírozva, paszpartuban 60x90 cm
17781.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

cca 1740 Delisle, Guillaume (1675-1726) - Seutter, Matthäus (1678-1757): Mappae Imperii Moscovitici pars septentrionalis adornata per Guillielmum de l'Isle nunc vero aeri incisa et venalis exposita ? Matth. Seutter, [Augsburg], August. Vindel, határszínezett térkép vászonra kasírozva, sérült, foltos, körbevágott, 49x57 cm
17782.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

cca 1870 A porosz-osztrák háború Metzi csata 70x60 cm Hajtásnál kis szakadásokkal / Battle of the Prussian-Habsbrug war
17783.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

ca 1914 Schlacht bei Gravelotte - St. Privat 1. M. 78x83 cm
17784.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

cca 1870 A porosz-osztrák háború hadszintere 60x57 cm / Battlefield operations of the Prussian-Habsbrug war
17785.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

17787.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

cca 1860 Ond település (ma Szerencs része, Borsod vármegye, kézzel rajzolt térképe a környező földekkel. Vászonra kasírozva. 28x46 cm
17788.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

17789.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1856 Berzék (Borsod vármegye) nagy méretű kézzel rajzolt térképe a környező földekkel. Valamint a dűlők leírásával. Vászonra kasírozva. 156x58 cm
17790.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

cca 1860 Ond település (ma Szerencs része, Borsod vármegye, kézzel rajzolt térképe a környező földekkel. 33x44 cm
17791.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

17792.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,33
23,44

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft