Könyvek: Vadászat

Tételek száma: 18

N. Nozdroviczky Lajos: Vadászemlékeim. Bp., Stádium. Kiadói kopott egészvászon kötés, tulajdonosi pecséttel, egész oldalas illusztrációkkal.
20260.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Gr. Széchenyi Zsigmond: Hengergő homok. Vadászexpedíció a lybiai sivatagba. Bp., Szerző. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapoban.
20261.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

A Magyar Mezőgazdasági Múzeum aranyérmes trófeái. Összeállította Orbán László. Budapest, 1961. Magyar Mezőgazdasági Múzeum (Globus Ny.) 48 p. Haránt alakú album. Egyetlen kiadás. Magyar, orosz és német nyelvű kiadványunk a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban kiállított aranyérmes trófeákból válogat. A kiadvány valamennyi szarvasagancs-trófeát külön oldalon méltat, fényképes és szöveges dokumentáció kísértében, melyből kiderül az elejtés helye, ideje, az elejtő személye, a trófea ágainak száma, a szárhosszak, különféle körméretek, valamint a trófea súlya. A trófeák többsége az 1920-as, 1930-as és 1950-es években keletkezett (ebben az időben tűnik fel elejtőként a K. J. monogram mögött rejtőző Kádár János fő lövész és első titkár), egyes trófeák pedig olykor a vadászatnál évtizedekkel később, és akár több ízben is képesek voltak helyezést elérni; az agancsok tehát akár évtizedekkel később is alapos körutazásokra voltak képesek. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20262.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Molnár Gábor: Kalandok a brazíliai őserdőben. 26 fényképpel. Bp, 1940, Singer és Wolfner, 208 p.+8 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Első, nyomtatásban megjelent művének első kiadása. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban.
20263.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Homoki Nagy István: Szárnyas vadászmesterek. Fotóriport a vadászmadarakról. Írta és fényképezte - -. Bp.,1947., Országos Természettudományi Múzeum - Egyetemi Nyomda, 1 (címkép) t. + 61+3 p.+ 65 (egy színes, 64 kétoldalas) t. Egyetlen kiadás. A jogász végzettségű természetjáró és amatőr fotós Homoki Nagy István (1914-1979) karrierje 1945-ben fordult végleg a természetfilmezés felé, kötetében az 1947-ben készült, Szárnyas vadászmesterek című természetfilmjének emlékeiből és képanyagából szemezget, a képek közt értékes werkfotó-anyaggal. A szövegközti vadász életképeket Benyovszky István készítette. Kiadói félvászon kötésben, sérült, javított kiadói illusztrált papír védőborítóban, kopott borítóval, néhány foltos lappal.
20264.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Molnár Gábor: Jaguárországban. (Aláírt.) Budapest, 1961. Gondolat Könyvkiadó (Egyetemi Nyomda). 1 t. (címkép) + 349 + [3] p. + 27 t. (26 kétoldalas). A kötetben elhelyezett meghívó hátoldalán az író saját kezű aláírása: "Molnár Gábor", alatta más írásképpel a címzett feltüntetése. Molnár Gábor (1908-1980), a 20. század egyik legnépszerűbb magyar vadász- és útleírója első, 1930-1932 között megtett brazíliai útjának harmadik részéről számol be a kötetben, melynek során a Nemzeti Múzeum számára végzett gyűjtőmunkát. A nehéz körülmények között megtett út végén, az anyag rendszerezése közben a szerzőt baleset érte, minek következtében mindkét szemére megvakult. Az írógép segítségével magára szerzői önmagára találó Molnár Gábor írói pályafutása ezt követően teljesedett ki, műveit már vakon írta, aláírásai és dedikációi is így születtek. Jaguárországban című beszámolója először 1960-ban jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az oldalak szélén halvány foltosság. (Világjárók sorozat, 18. kötet.) Poss.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20265.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

John Bokk: Vadászélményeim. H.n., é.n., magánkiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. (Ritka!)
20266.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

10 darab vadászati témájú könyv. Gyimesi György: Ázsia végtelen vadászmezőin. Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában. Jékely Endre: Fogakkal és karmokkal. Véber Károly szerk.: Medvék, őzek, farkasok. Czifferszky István: A gemenci bak és más vadászelbeszélések. Visnya, Osztap: Jó vadászatot! Csathó Kálmán: Tavasztól tavaszig. Széchenyi Zsigmond: Alaszkában vadásztam. Dr Bertóti István: Bakot is lőttem! Gyimesi György: Emlékezetes vadászatok.
20267.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Wentzely Dénes: Üzen az erdő. ALÁÍRT példány. Nagykanizsa, 1993., Zalai Erdő és Fafeldolgozó Gazdaság. Első kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20268.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Tolnai Kálmán: Vadhús és halételek. Bp., 1983, Népszava. Kiadói kartonált kötés, kopottas állapotban.
20269.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Jan Kozák: A tajgán vadásztam. Ford.: Hubik István. Bp., 1977, Gondolat. Első magyar kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
20270.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1978 Nimród. A Magyar Vadászok Országos Szövetségének a lapja, 1978-as, 1-3,6-12. számai, nem teljes évfolyam. Izgalmas képanyaggal. Igényes egyedi átkötött egészvászon-kötésben, "Nimród 1978" felirattal a borítón, és "Nimród - A vadászok bibliája" címkével.
20271.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft