Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 481

Földessy Gyula:  Újabb Ady-tanulmányok. Berlin, 1927. Ludwig Voggenreiter Verlag Magyar Osztálya (,,Concordia" Könyvnyomda és Kiadóvállalat, Bratislava-Pozsony). 190 p. Egyetlen kiadás. Földessy Gyula (1874-1964) irodalomtörténész, Ady Endre belső köreinek tagja, műveinek gondozója, az Ady-kultusz gyakorlója és ápolója. Kötetében három, korábban folyóiratokban megjelent Ady-méltatások közöl, melyet egy korábban publikálatlan írás követ: ,,Az Ady-kérdés 1927-ben" címmel. Az első fedőborítón régi kereskedői bélyegzés. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Nagyrészt felvágatlan, körülvágatlan, jó példány.
21192.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Bálint Aladár: M. U. Dr. Darvas. Kassa, 1931, Kazinczy. 212 p. A könyv címlapját Kron László rajzolta. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, kissé sérült borítóval, kissé egyenetlen lapélekkel.
21193.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Szabó Lajos: Kassai kálvinista krónika 1644-1944. Kassa, 1944., Szerzői,(,,Wiko"-ny.). 303+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis szakadással.
21194.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Farkas Károly: Megfigyelések a menetjegyirodában. Bp.,én., Globus,128 p. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.
21195.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

21196.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

21197.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Nemzetközi aranymondások, közmondások, tanulságos cikkek, szellemi egyveleg. Összeáll.: lubellei és kifaludi Lipthay Guido, cs. és kir. kamarás. [Bp.], 1933., Jupiter - ny., 151 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21198.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

A Budapesti Hírlapszedők Köre félszázados története 1884-1934. Bp., 1934., Világosság Rt., 87+3 p. + 15 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
21199.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Berzeviczy Albert: Régi emlékek 1853-1870. Bp., 1907, Révai, 314+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, ajándékozási sorokkal.
21200.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

21201.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Konrád György: Az író és a város. Esszék, előadások. DEDIKÁLT! [Bp.], 2004, Noran. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21202.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

21203.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft