Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 481

Veress Gyula: Miért? Esztergom, 1924, Laiszky János, 1 t.+91 p. Kiadói szecessziós papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval és foltos címképpel.
21336.

Kikiáltási ár:
700 Ft
1,90
2,19

21337.

Kikiáltási ár:
800 Ft

21338.

Kikiáltási ár:
400 Ft
1,08
1,25

Cherbuliez Viktor: Művészet és természet. Bp., 1893. Magyar Tudományos akadémia. Kiadói enyhén kopott egészvászon-kötésben.
21339.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Riedl Frigyes: Poétika. A középiskolák VI. osztálya számára. Átdolgozta Pintér Jenő. Bp., 1933, Franklin. Tizedik kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos.
21340.

Kikiáltási ár:
400 Ft
1,08
1,25

Szép Ernő: Azra. Bp., [1930], Singer és Wolfner, 104 p. Első kiadás! Félvászon-kötés, kopott borítóval.
21341.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Dr. Bartha József: Az új magyar irodalom kistükre 1896-1936. Bp., 1938. Szerzői. Kiadói, kissé sérült papírkötésben. Belső borítón tollal írt jegyzet.
21342.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

21343.

Kikiáltási ár:
300 Ft
0,81
0,94

21344.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

21345.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

21346.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Redding, William A.:  Mysteries Unveiled. The Hoary Past Comes Forward with Astonishing Messages for the Prophetic Future.  Peekskill-on-Hudson, 1896. Ernest Loomis & Co. 195 + [13] p. Első kiadás.  Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval díszített, újprotestáns szellemiségű értekezés a Biblia rejtélyes passzusainak és jóslatainak a történelemben való pontos megvalósulásáról.  A címoldalon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés és bejegyzés, a hátsó előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott Amerikában.]  Aranyozott korabeli egészvászon kötésben.
21347.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft