XVIII. sz. vége-XIX. sz. eleje, görög nyelvű, ortodox vallási könyv. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes állapotban, sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült, foltos lapokkal, a belső kötéstáblán 1810-es bejegyzéssel.