Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 433

20761.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Brankovics György: A legujabb magyar általános levelező. A magán- és a kereskedelmi élet minden viszonyaira. Szerk.: - -. [Bp.], én., Pytheas. Hasonmás kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20762.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,47
14,38

A pesti művelt társalgó. Nélkülözhetetlen kézikönyv. Szerzé: Egy pesti arszlán. (K.J.). Bp., é.n., Lampel R. Könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai). Kiadói festett egészvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, néhány nagyon kevés lap széle sérült.
20763.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Karinthy Frigyes: A repülő ember. Wittmann Viktor emléke. Írta Karinthy Frigyes. (A pilóta arcképével.) (Budapest), [1915]. Athenaeum Irodalmi é Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 47 + [1] p. Egyetlen kiadás. Karinthy Frigyes sajátos humorú, személyes visszaemlékezései Wittmann Viktor gépészmérnökről és pilótáról (1889-1915), a fiatal pilóta és repülőgép-fejlesztő több alkalommal látta vendégül Karinthyt repülőútjain. Példányunk fűzése laza. (Modern könyvár, 300-301. szám.) Fűzve, színes, sérült, foltos kiadói borítóban.
20764.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgotája. Bácsjózseffalva, 1943, "Zenélőkút." Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel.
20765.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

20766.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Tóth Kálmán:  Huszonöt év után. Tóth Kálmán összes válogatott költeményei I-II. kötet. [Teljes, egybekötve.]  Pest, 1872. Nyomatott Kocsi Sándornál. 160 p.; 176 p. Egyetlen kiadás.  Tóth Kálmán (1831-1881) költő, újságíró, szerkesztő, drámaíró, később Baja város országgyűlési képviselője. A költői pályáján 1847-ben induló költő a szabadságharc leverése után - számos költőtársától eltérően - nem vonult önkéntes száműzetésbe, hanem a főváros népszerű periodikájához, Nagy Ignác ,,Hölgyfutár" című lapjához csatlakozott, balladáival, szerelmes verseivel, illetve Kipfelhauser álnéven írt szatirikus költeményeivel az 1850-es évek népszerű költői közé tartozott. 1860-ban ,,Bolond Miska" címen megalapította a kor vezető élclapját, néhány évvel később pedig ,,Fővárosi Lapok" címen a kuriózumnak számító szépirodalmi napilapot. Az első előzéken, az első kötet címoldalán, annak verzóján és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.  Szüry 0.  Poss.: 31/33. számú Mélyépítő Vállalat Üzemi Bizottsága.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.
20767.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Houdini, az erőművészet csodái. Hogy végzem én a mutatványaimat. Bp., Korona Filmkönyvtár, (Fejér és Glatter-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis szakadásal.
20768.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Jánoska Antal - Horváth Ferenc: Zsugaléria. Képeslap és kártya a humor tükrében. Csintalan Múzsa sorozat. Bp., 2012, PONT. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
20769.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20770.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

B. Eötvös József: Gondolatok. Bp., 1886, Ráth Mór. Kiadói egészvászon kötés, színezett lapszélek, kissé kopottas állapotban.
20771.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20772.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft