Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 433

Várkonyi Nándor: A modern magyar irodalom. Az életrajzi részeket összeáll.: Szabó István. (Pécs, 1929), Danubia, 466+(2) p.+ 10 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, viseltes, ázott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
21109.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Székely népballadák. Az 1935. évi első kiadás új szedésről készült utánnyomása. A balladákat összeválogatta és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., 1979, Magyar Helikon. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
21110.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

2 db könyv - Carriére-Delumeau-Eco-Gould: Beszélgetések az idők végezetéről + Grass, Günter: Az én évszázadom. Bp., 1999, Európa. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21111.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

21112.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

21113.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

21114.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

21115.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

21116.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Navarrai Margit: Heptameron. Navarrai Margit királynő hetvenkét pajzán története a XVI. század közepéről. Fordította: Antal László. Illusztrálta: Würtz Ádám. 1969, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, .Sorszámozott 736 /2850
21117.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Bori Imre: A jugoszláviai magyar irodalom rövid története. (DEDIKÁLT). Bányai János utószavával. Újvidék, 1993, Forum. Harmadik, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Bori Imre (1929-2004) Széchenyi-díjas író, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány.
21118.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

D. Szabó Ede: Urak és gavallérok. Drámák - Vigalmak - Legendák. Bp., 2008, ETK Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
21119.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Arany-kéziratok. A bevezetőt írta és a dokumentumokat válogatta: Novák László. Az Arany János Múzeum Irodalomtörténeti Gyűjteménye 1. Nagykőrös, 1982, Arany János Múzeum. Kiadói papírkötés, az előzéklap kissé sérült. Megjelent 600 példányban.
21120.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft