Műtárgy, antikvitás

Tételek száma: 37

Festett családi címeres fatál, 1935. A hátoldali felirat tanúsága szerint Saághy Sági Miklóstól származik. Kézzel festett, faragott fa d: 23 cm
12225.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Cloissone kínáló pár - fenyőágon ülő madarak mintáival. Japán, Meidzsi-kor, cca 1850/70, rekeszzománc réz alapon, apró sérülésekkel, 21x30 cm /// Cloisonné serving pair - with bird motifs sitting on pine branches. Japan, Meiji period, circa 1850/70, cloisonné enamel on copper base, minor damages, 21x30 cm
12226.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25

1751 Református úrasztali terítő címer- és állatábrázolással. 1751, Felső-Magyarország, üvegezett fakeretben, üveg sérült, 21x73 cm /// Reformed communion table cloth with coat of arms and animal motifs. 1751, Upper Hungary, in a glazed wooden frame, glass damaged, 21 × 73 cm.
12227.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00
22

1922, Bécs, Brautwerben (udvarlás) - karcolt elefántcsontlap kép. Feliratozott, datált, üvegezett keretben, 6x10 cm /// 1922, Vienna, Brautwerben (Courtship) - engraved ivory plaque. Inscribed, dated, in glazed frame, 6×10 cm.
12228.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Art deco íróasztali szett, fa lapon felerősített kocka alakú fém tintatartók és tolltartó rész, hozzá levélbontó kés, kopással, 18x28 cm /// Art deco desk set, with cube-shaped metal inkwells and pen holder mounted on a wooden base, together with a letter opener, with wear, 18×28 cm
12229.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,62
68,75

Szecessziós tűzaranyozott bronz bélyegtartó, 11,5x8x6 cm /// Art Nouveau fire-gilded bronze stamp box, 11.5×8×6 cm
12230.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

cca 1850-1950 Patika hagyaték. Patikai mérleg üvegezett oldalú ajtós vitrinben 42x40x22 cm, fiókjában mérlegsúlyok. Hozzá különböző korszakokból 25 darab patikai üveg és tégely, közte 2-3 sérült darabbal. /// ca. 1850-1950 Pharmacy estate. Pharmacy balance in a glazed-door cabinet (42×40×22 cm), with balance weights in the drawer. Together with 25 pharmacy bottles and jars from different periods, including 2-3 damaged pieces. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
12231.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,80
250,00

1937-1940 Triumph "Standatrd 12" írógép, magyar billentyűzettel, eredeti fazettált üvegeivel, 36x26 cm /// 1937?1940 Triumph 'Standard 12' typewriter, with Hungarian keyboard, original faceted glass panels, 36×26 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
12232.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

cca 1923 AEG Mignon tipusú mutatópálcás írógép magyar betűkkel. Az írógép-történelem rendkívül érdekes darabja, igazi ritkaság! /// Circa 1923 AEG Mignon pointer typewriter with Hungarian characters. A highly interesting piece of typewriter history, rarity!
12233.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75
13

cca 1914-1931 Royal Typewriter Company "Royal 10" írógép. Magyar billentyűzettel, oldalán eredeti fazettált üvegekkel, 40x39 cm /// cca 1914?1931 Royal Typewriter Company 'Royal 10' typewriter. With Hungarian keyboard, original faceted glass panels on the sides, 40×39 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
12234.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,23
40,63

cca 1920 Seidel & Naumann "Ideal" írógép, magyar billentyűzettel, 35x40 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
12235.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

cca 1910 Adler Mod. No7. írógép. Rajta "Adler Magyarországi Vezérképviselője John Rezső Budapesten" felirattal, cca 35x35 cm /// cca 1910 Adler Model No. 7 typewriter. With the inscription 'Adler's Chief Representative in Hungary John Rezső in Budapest', approx. 35×35 cm
12236.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft