Judaika

Tételek száma: 32

Ezüst (Ag) besamin tartó figurális alakokkal, 1894, orosz, jelzett, mesterjellel, m: 8,5 cm, 69g /// Silver (Ag) Besamim Container with Figural Decorations, 1894, Russian, hallmarked, with maker's mark, height 8.5 cm, weight 69 g.
13344.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50

Ezüst (Ag) besamin tartó szukkoti zenélő figurális alakokkal, 1894, orosz, jelzett, mesterjellel, m: 9 cm, 86g /// Silver (Ag) Besamim Container with Musical Figural Decorations for Sukkot, 1894, Russian, hallmarked, with maker's mark, height 9 cm, weight 86 g.
13345.

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
203,25
234,38

Ezüst (Ag) besamin tartó, 1894, orosz, jelzett, mesterjellel, m: 9,5 cm, 51g /// Silver (Ag) Besamim Container, 1894, Russian, hallmarked, with maker's mark, height 9.5 cm, weight 51 g.
13346.

Kikiáltási ár:
46 000 Ft
124,66
143,75

Ezüst (Ag) besamin tartó, 1894, orosz, jelzett, mesterjellel, m: 12,5 cm, 66g /// Silver (Ag) Besamim Container, 1894, Russian, hallmarked, with maker's mark, height 12.5 cm, weight 66 g.
13347.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,90
281,25

Ezüst (Ag) besamin tartó. 1854, 13 latos jelzés, AS mesterjegy, m: 36,5 cm, 322g /// Silver (Ag) Besamim Container, 1854, 13-lot mark, maker's mark AS, height 36.5 cm, weight 322 g.
13348.

Kikiáltási ár:
320 000 Ft
867,21
1 000,00

Ezüst (Ag) chósen tóra-vért - oszlop, korona és tízparancsolat ábrázolással. 1851, magyar, 13 latos, mesterjellel, 18x13 cm, nettó 237g /// Silver (Ag) Chosen Torah Finial (Rimonim) with Column, Crown, and Ten Commandments Motifs, 1851, hugarian, 13-lot, with maker's mark, 18 × 13 cm, net weight 237 g.
13349.

Kikiáltási ár:
240 000 Ft
650,41
750,00

Sófár. kosszarv, oroszországi zsidó közösség, cca 19. sz. közepe - második fele, jelzés nélkül, h: 38 cm /// Shofar, ram's horn, Jewish community of Russia, circa mid to late 19th century, unmarked, length 38 cm.
13350.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50

Ezüst (Ag) Sabbati havdala-tartó. 20. sz., jelzett, m: 12cm, nettó 82g /// Silver (Ag) Sabbati Havdalah holder. 20th century, hallmarked, height: 12 cm, net weight: 82 g
13351.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
130,08
150,00

Ezüst (Ag) Kiddus pohár alátéttel. cca 19. sz. utolsó harmada, jelzett, mesterjeggyel, m: 9,5 cm, d: 13,5 cm, nettó 286g /// Silver (Ag) Kiddush cup with saucer. c. late 19th century, hallmarked, with maker's mark, height: 9.5 cm, diameter: 13.5 cm, net weight: 286 g."
13352.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
487,80
562,50

Ezüst (Ag) Kiddus pohár. cca 19. sz. utolsó harmada, jelzett, m: 15 cm, nettó 164g /// Silver (Ag) Kiddush Cup, circa last third of the 19th century, hallmarked, height 15 cm, net weight 164 g.
13353.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
325,20
375,00

Ezüst (Ag) Purim ünnepi kereplő, 1883, orosz, jelzett, mesterjellel, gazdagon díszített, 20x13 cm, bruttó 123g /// Purim a zsidó nép megmenekülését ünnepli, amelyet Eszter könyve mesél el. A kereplőt akkor használják, amikor a Tóra-olvasás során elhangzik Hámán neve. /// Silver (Ag) Purim Noisemaker, 1883, Russian, hallmarked, with maker's mark, richly decorated, 20 × 13 cm, gross weight 123 g. /// Purim celebrates the deliverance of the Jewish people as told in the Book of Esther. The noisemaker is used during the reading of the Torah whenever Haman's name is mentioned.
13354.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
325,20
375,00

Ezüst (Ag) besamin tartó serleg Mózes ábrázolásával díszítve. cca 1880/1890, jelzett, mesterjeggyel, m: 24 cm, nettó 285g /// Silver (Ag) Besamim Cup, Decorated with a Depiction of Moses, circa 1880/1890, hallmarked, with maker's mark, height 24 cm, net weight 285 g.
13355.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
542,01
625,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft